Akdeniz Akademisi, ‘Futbol Turnuvası’ düzenliyor

Akdeniz Akademisi, ‘Futbol Turnuvası’ düzenliyor

Kahramanmaraş Çevre Kültür Derneği bünyesinde bulunan Akdeniz Akademi Gençlik Merkezi Üniversite öğrencilerine yönelik, ‘Futbol Turnuvası’ düzenliyor. İlki 2012 yılında düzenlenen ‘Futbol Turnuvası’nın bu yıl 2.ncisi düzenlenecek. Turnuvada Şampiyon olan takım 1000 TL ile ödüllendirilecek.

Akdeniz Akademi ‘yıldızını seçiyor’ sloganıyla yola çıkan Akdeniz Akademi Derneği tarafından düzenlenecek olan Futbol turnuvasına, başvurular 31 Ekim’de tamamlanıyor. Turnuvaya sadece Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğrencilerinin katılacağı belirtilirken, takımlar 7 asil 3 yedek futbolcudan oluşacak.

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Akdeniz Akademi Gençlik Merkezi sorumlusu Hilmi Küçük, Sosyal alanda çeşitli faaliyetler yürüttüklerini söyledi. Dernek binasında çeşitli spor alanlarının bulunduğunu ifade eden Küçük şöyle konuştu: “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde okuyan yaklaşık 2 bin 300 öğrencimiz derneğimize kayıtlıdır. Haftalık derneğimize 250 ila 300 öğrenci arkadaş giriş çıkış yapıyor. Burada öğrencilerin her türlü faaliyetten yararlanacağı gala salonu, santranç, fıtness, masa tenisi, bilardo gibi spor etkinliklerinden öğrencilerimiz yararlanıyorlar. Öğrencilerimize yönelik geziler ve piknikler düzenliyoruz. Bu düzenleyeceğimiz Futbol Turnuvası da sosyal etkinliklerimizden birisidir. Daha önce 2012 yılında ilkini düzenlediğimiz Futbol Turnuvası’nın bu yıl 2.ncisini düzenliyoruz. İlk düzenlediğimiz turnuvaya 54 takım katılmıştı. Futbol dediğin zaman Üniversite öğrencileri gerçekten büyük rağbet gösteriyorlar. Düzenleyeceğimiz turnuvaya başvurular, 31 Ekim itibari ile son bulacak. Karşılaşmaları ise Kasım ayı sonu itibari ile başlatmayı düşünüyoruz. Turnuvada şampiyon olan takıma ise 1000 TL ödül verilecek. Turnuva sonunda Süper Ligde forma giymiş eski futbolculardan birkaç ismi şehrimize davet ederek, Şöhretler maçı ve gala gecesi düzenleyeceğiz.”
Haber: Mahmut Beyaz

\"\"

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER