Ünal: “1 Kasımda Türkiye’yi alacakaranlık kuşağından, çıkartacağız”

Ünal: “1 Kasımda Türkiye’yi alacakaranlık kuşağından, çıkartacağız”

AK Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Göksun İlçe Başkanlığı tarafından ilçe seçim bürosunda düzenlenen bayramlaşma programında şunları kaydetti: \"1 Kasım genel seçimlerinde Türkiye’yi bu alacakaranlık kuşağından, bu dar boğazdan, bu türbülanstan çıkartacağız. Türkiye istikrarla yoluna devam edecek. Türkiye’yi projeleri olmayan, kara propaganda ile yönetmeye talip olanlara bırakmayacağız\" dedi.

Ünal, partisinin Göksun İlçe Başkanlığı tarafından ilçe seçim bürosunda düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Türkiye’yi projeleri olmayan, yeri geldiğinde PKK’yı destekleyen, yeri geldiğinde paraleli destekleyen ve Türkiye’yi kara propaganda ile yönetmeye talip olanlara bırakmayacaklarını söyledi. Muhalefet partilerinin, PKK’nın asker ve polisi şehit ettiğinde PKK’ya tek bir kelime söyleyemediğini dile getiren Ünal, \"PKK benim askerimi şehit ettiği gün adam çıkıp PKK’ya tek kelime bir şey söylemiyor, çıkıp Cumhurbaşkanımıza küfrediyor. İşi öyle bir noktaya getiriyorlar ki, \'bu sarayın savaşı\' diyorlar. Peki soruyorum; CHP, MHP, HDP aynı ağızla konuşmuyorlar mı? Kınamalarında hiç PKK’yı duydunuz mu? Örgüte bir laf ettiklerini duydunuz mu? Ağızlarını açtıklarında Cumhurbaşkanına ve AK Parti’ye saldırıyorlar. Şimdi bakıyorsunuz Selahattin Demirtaş da Saray’a saldırıyor, Devlet Bahçeli de Saraya saldırıyor. Bu nasıl iştir?\" diye konuştu.   Askerlere hiç kimsenin PKK üzerinden saldırmaya kalkmaması gerektiğini ifade eden Ünal, güvenlik güçlerinin 78 milyon insanımızın güvenliğini sağlamak için canla, başla mücadele ettiğini vurguladı.  Vatandaşın sandık başına gittiğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'ın belirttiği yerli ve milli adaylara oy vermelerini isteyen Ünal, şöyle devam etti: \"Sandık başına gittiğimizde bir şeye bakacağız; yerli ve milli olana. Yerli ve milli demek, bu toprağa, bayrağa, vatana, devlete, ülkeye sadakatle bağlı olan, dışarıdan birileriyle işbirliği yapmayan demektir. Ülkesini gidip uluslararası başkentlerde şikâyet etmeyen demektir. Ülkesindeki iktidarı yıkmak için dış güçlerle işbirliği içerisine girmeyen demektir. AK Parti düşmanlığı yapmak için PKK’yı bile cici çocuk göstermeye çalışmayan demektir. Kini, nefreti gözünü kapatmış insanlardan yerli ve milli olmalarını bekleyemezsiniz. Siyasi görüşlerimiz farklı olsa bile eğer değerlerimiz aynı ise yerlilik ve millilikte buluşmak zorundayız. Ama muhalefet partilerinin yerlilikten ve millilikten anladığı, ırkçılık ve faşizmdir.”  AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden sonra istikrarını sürdürecek ve güvenli bir şekilde Türkiye’yi 2023’e taşıyacak kadroya sahip olduğunu kaydeden Ünal, özgürlükten, demokrasiden, sivil siyasetten yana olduklarını söyledi. Muhalefet partilerinin ise devletten yana olduklarının görülmediğini ifade eden Ünal,  “PKK saldırdığında, PKK’nın adını anmadan, terör ifadesini kullanmadan kınıyorlar. Kimi kınadıkları belli değil. Birilerinin televizyonlarından benin şehidime şehit demekten çekinen altyazılar geçiyor. Bu mücadelenin nasıl bir mücadele olduğunun hepiniz farkındasınız” dedi.

Bayramların bayram olması için, fidanların toprağa düşmemesi için bu işi bitirmeleri gerektiğini belirten Ünal, \"Bunun için hep beraber çalışacağız, çünkü gönüllere girilmeden sandıktan çıkılmaz. 1 Kasım genel seçimlerinde Türkiye’yi bu alacakaranlık kuşağından, bu dar boğazdan, bu türbülanstan çıkartacağız. Türkiye istikrarla yoluna devam edecek. Türkiye’yi projeleri olmayan, kara propaganda ile yönetmeye talip olanlara bırakmayacağız\" dedi. 

Programa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı Oğuzkan Güzel, Kahramanmaraş İl Başkan Vekil Av. Ahmet Güngör, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat ve partililer katıldı. AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER