Tuncay Özkan Kahramanmaraş’ı ziyaret etti

Tuncay Özkan Kahramanmaraş’ı ziyaret etti

Gazeteci, yazar, televizyoncu ve aynı zamanda 25’inci dönem Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Kahramanmaraş’ı gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.

Yaklaşık 5 buçuk yıl hapis yattıktan sonra 2014 yılında serbest kalan Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığının davetlisi olarak Kahramanmaraş’a geldi. Yeni Hal, Kapalı Çarşı, Yeraltı Çarşısı ve Trabzon Caddesinde esnaf ve vatandaşları selamladı.

Özkan, şehir turunun ardından Manşet Gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Cezaevinden çıktıktan sonra Kahramanmaraş’a 3’üncü gelişim. Şehri çok beğendim, çok güzel, çok gelişmiş fakat kentin yeni şeylere ihtiyacı var. Yeni bir altyapıya ihtiyaç var, kentin yeni bir belediye başkanına, Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın yeni bir iktidara ihtiyacı var. 1 Kasımda mutlaka ve mutlaka bu iktidarı değiştirip, Maraş’ın, Türkiye’nin önünü açacak yeni bir enerji verecek, heyecan yaratacak, yeni yatırımlara yol açacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla buluşması gerekiyor” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş’in eşlik ettiği Tuncay Özkan İl Başkanlığı binasına geçti.

Cumhuriyet, Radikal, Milliyet, Akşam gazetelerinde muhabirlik, yazarlık, yönetici olarak görev alan ve daha sonra KanalTürk televizyonunu kuran Özkan; Cumhuriyet Mitinglerini gerçekleştirdi. Ergenekon kumpas davasından 23 Eylül 2008’de tutuklandı, 5,5 yıl hapis yattı. Cumhuriyet mitinglerini gerçekleştirdiği için ağırlaştırılmış müebbet, Susurluk belgelerini yayınladığı için de ayrıca 16 yıl ağır hapis cezalarına çarptırıldı. 10 Mart 2014’de ise serbest bırakıldı.

Haber: Şenol Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER