Pazarcık’ta Ali Öztunç rüzgârı

Pazarcık’ta Ali Öztunç rüzgârı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş milletvekili adayı Ali Öztunç, Pazarcık İlçesi’nde sivil toplum teşkilatları, siyasi parti teşkilatları, Alevi kültür derneği ve esnafları ziyaret etti.

Milletvekili adayı Öztunç, seçim çalışmaları kapsamında bugün Pazarcık’taki programında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı, 1 Kasımda yapılacak olan seçimlerde Halkın Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kemal Salim tarafından kapıda karşılanan milletvekili adayı Ali Öztunç ve CHP heyeti burada esnaflarını sorunlarını hakkında görüş alış verişinde bulundu. Öztunç ; “13 yıldır AK Parti iktidarı boyunca esnaf iyice fakirleşti. Ben bugün Pazarcık İlçesini gezdim. Pazarcık esnafı tabiri caiz ise sinek avlıyor. Pazarcık’ta esnaf boş oturuyor iş yok halkın alım gücü yok. Halkın alım gücü olmadığı için esnaf da para kazanmıyor, esnafı bitirdiler. Cumhuriyet Halk Partisi’nin açıklanan seçim bildirgesinde, Kobi desteği, esnafa destek, bankalara olan borçların faizlerinin yüzde 80’inin silinmesi, esnafın primleri konusunda gerekli tüm olanakların sağlanması Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı döneminde gerçekleşecektir.

Esnaf odalarına CHP Sahip çıkacak. Esnafın yüzü CHP iktidarı döneminde gülecek. Afaki bir söylem değil bu. Sosyal demokrat iktidarın yapacağı iş bakın dünyanın sosyal demokratla yönetilen ülkelere bakın. Avrupa’ya is veren diğer Avrupa ülkelerine bakın. Esnaf mutlu niye sol politikalar sosyal demokratlar tarafından yönetiliyor. Esnaflara kıymet veriliyor bunların sadece bir işi var; Şehirlerin her tarafına AVM yapmak Kahramanmaraş’ta aynı şekilde alış veriş merkezilerini yapıyorlar küçük esnafı bitiriyorlar, topluyorlar markaları oraya. Vatandaş da alış veriş yapıyor küçük esnafta kan ağlıyor bakkal amca mantığını halen yaşaması gerekiyor dünyadaki Türkiye deki dostluğu komşu ilişkileri vefayı kuran mahalle bakkalı” dedi.

Pazarcık ziraat odası Başkanı Mehmet Torun’uda ziyaret ederek çiftçilerin AK Parti iktidarı döneminde büyük sıkıntı çektiğini ifade ederek yurt dışından gelen ithal ürünlere dikkat çekti.

Öztunç, ziraat odası ziyaretindeki konuşmasında Türkiye’de AK Parti iktidarı tarımı hiç sevmiyor, daha doğrusu çiftçiyi hiç sevmiyor. O yüzden AK Parti döneminde çiftçi daha fakirleşti. Bakın: Hollanda ile Türkiye’yi kıyasladığınız zaman Türkiye’nin yüz ölçümü daha fazla tarım alanları çok yüksek oranda tamam onlarda dünyanın en büyük tarım üreticisi Türkiye ise nerede ise en küçüklerinden bir tanesi. Bunun sebebi iktidarın tarımı sevmemesi tarıma önem vermemesinden kaynaklanıyor. Bizim toprağımız verimli insanlarımız, çalışkan gençlerimiz var. Güneşimiz var. Türkiye’nin her şeyi var eksiği yok. AK Parti hükümeti çiftçiyi sevmediği için tarımı sevmediği için ve kendisi daha fazla para kazanmak için iş adamlarına buğday, şeker ithalat yaptırarak tarımı bitirmiştir. Öldürmüştür ama inşallah 1 Kasımdan sonra CHP iktidarında tarım işçisi bizim gurur kaynağımız olacak. Bakın mevsimlik tarım işçisi çiftçi olanlar var bizim açıklanan seçim bildirgesinde mevsimlik tarım işçilerinin sigortalanması dahil pek çok açılım yaptık. Yani çiftçin dostu ezelden beridir Cumhuriyet Halk Partisidir. Çiftçinin sahibi dostu, yoldaşı, arkadaşı çiftçiye sahip çıkacak olan ezelden beri CHP’dir. Bundan sonrada aynı şekilde CHP Olacaktır. Açık şekilde söylüyorum AK Parti Çiftçi düşmandır” dedi.

Daha sonra ise Cem Evi Alevi Kültür dernekleri Pazarcık Şubesini ziyaret ederek cenaze törenine katıldı. Burada halk tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

HABER: Şenol Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER