Öztunç sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti

Öztunç sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş 1’inci sıra milletvekili adayı Ali Öztunç seçim çalışmaları kapsamında Elbistan İlçesindeki sivil toplum bir araya geldi.


Elbistan Barosu’nda ziyaret ederek Avukat Cüppesi giyen Öztunç, halkın avukatıyım diyerek milletvekili seçildiği zaman mecliste halkının adaletini temsil edeceklerini söyledi.

Seçim Çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Elbistan İlçesinde sivil toplum kuruluşları ziyaretine ilk olarak Elbistan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini ziyaret ederek başladı Burada Başkan Cuma General Tarafından karşılanan Öztunç’a odanın ve esnaflarını sorunları dile getirildi.

CHP’li Öztunç Babasında Yılar önce Elbistan İlçesinde esnaf olduğunu ve ne sıkıntılar çektiğini biliyorum Elbistanlı hemşerilerimiz esnaflarımız perişan durumda diyerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından esnaflara yönelik hazırlanan Seçim Bildirgesi’ndeki yer alan bilgiler verdi. Elbistan Terziler Odası Başkanı Abdulkadir Özcan ’ziyaret ederek Elbistan İlçesindeki TERZİ esnaflarının sorunlarını dinledi.

‘STK’LARIN FİKİRLERİ ÖNEMLİ’
Elbistan Şoförler Odası Başkanı Atalay ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Paksoy’u da ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Öztunç, “ Sivil toplum Kuruluşlarımızın temsilcileri bir anlamda Kanaat önderidir bu topluma yön veren insanlardır biz eğer Sivil toplum Kuruluşlarına uğramazsak desteklerini almazsak fikirlerini almazsak bizim bu yolda başarıl olma şansımız yoktur” dedi. Öztunç Konuşmasın devamında: “ Elbistanlı bir kardeşiniz olarak sizlerden destek talep ediyorum. Bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş milletvekili adaylığın birinci sırayı Elbistan İlçemize verdi. Belki AKP’nin de birinci sıra adayı Elbistanlı ama ne kadar Elbistanlı olduğu tartışılır. Toplumda vatandaşlarımızın dertlerini dinlerken görüyoruz ki 13 yıldır AK Parti iktidarında Kahramanmaraş’a ve ilçelerine hiç hizmet verilmemiş ama şöyle baktığımız zaman Elbistan olsun Kahramanmaraş olsun AK Parti’ye oy vermişler Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanlık döneminde 2009 yerel seçimlerinde Elbistan ziyaretinde yaptığı konuşmasında il olmak istiyoruz diyen vatandaşlara ben sizi sütçü imamın torunların ayırmam demişti ama ona rağmen oy verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Cumhurbaşkanı gibi değil sanki AK Parti Genel başkanı gibi çalışıyor” şeklinde konuştu.

‘ÖNCE TÜRKİYE DEDİK’
Kahramanmaraş’a ve Elbistan’a hizmet yapmasak bile bize oy verirler diye düşünüyorlar ama 1 Kasımda AK Parti’ye halkımız dersini verecek diyen Öztunç, “ Biz Elbistan İlçemizin Kahramanmaraş’ın kalkınmasını istiyoruz. Bunun içinde önemli faktör Elbistan İlçesindeki yol geçişleri Güneydoğu’yu orta Anadolu’ya bağlamak Gölbaşı Elbistan, Elbistan Kayseri Sarız yolunun bağlanması lazım Kapı dere yolunun yapılması halinde yolun kısalacağını ve şoförlerimizi rahatlayacak” dedi. Öztunç, sözlerine şu şekilde devam etti: “Şoför ve kamyoncu esnafımızın sorunları var bunların giderilmesi gerekiyor tamamlanması bitirilmesi gerekiyor. Toplum oy verdi kardeşim AK Parti Tek başına yapamıyorsun ilk gün yolla çıktığın gibi değilsin artık bir araya gelin yapın dedi. Biz bir araya gelip yapmak istedik, toplumda kamplaşmayı kutuplaşmayı ikili görüntüyü bitirmek istedik. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu elini değil gövdesini taşın altına koyacaktı. Her türlü ilke için önce Türkiye dedik. Partide önemli değil önce Türkiye’yi kurtaralım dedik partiye bakarız dedik önce ülkedeki sorunları temizleyelim dedik ama yok dediler koalisyonu yapmadılar” şeklinde konuştu.


‘HALKIMIN AVUKATI OLACAĞIM’ 
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal dün Elbistan İlçesinde Çeşitli ziyaretlerde bulunmuş 4 yılık Milletvekilliği dönemimde 20 yılık Hizmet yaptım diyor. Ben gözlerim gayet iyi görüyor bundan eminim ben bakıyorum ama o hizmeti göremiyorum nerde bu hizmet acaba. Elbistan kendi ilçesi ortada yollar ortada kapı dere yolunu halen yaptıramadılar Kahramanmaraş’ta ve Elbistan İlçesinde eksikler çok ben Ünal’ın bu açıklamasını gerçekten tuhaf karşıladım. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bizim milletvekilliğimizde Kahramanmaraş’ın tamamı hizmet alacak. Ben bugün Elbistan İlçesindeki sivil toplum Kuruluşlarını ziyaret ediyorum. Gittiğim yerde sorun var bizlere sorunları anlatıyorlar. Esnaflara gidiyoruz dükkânlar boş kapalı kahvehanelere gidiyoruz dolu bir şekilde herkes işsiz kalmış. Lütfen artık bir araya gelelim bütün toplumun sorunlarını çözelim diyorum. Elbistan Barosunu ziyaret ettiğini hatırlatan Öztunç, “ Burada arkadaşlar bizden cüppe giymemizi istediler bende cüppeyi giydim hukukçu değilim avukat değilim ama halkımın avukatı olacağıma söz veriyorum göreceksiniz Kahramanmaraş Halkının avukatı olarak mecliste görev yapacağım” dedi.

Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER