Öztunç, Memleketi Elbistan\'da esnafla kucaklaştı

Öztunç, Memleketi Elbistan\'da esnafla kucaklaştı

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Elbistan\'da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşlar tarafından Elbistan’da coşkuyla karşılanan Öztunç, 1 Kasımda yapılacak olan seçimlerde destek sözü istedi.

Memleketi Elbistan’a seçim çalışmaları için gelen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı RTÜK Eski Üyesi Ali Öztunç, Elbistan’da hemşerilerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ziyaretler sonrasında değerlendirmelerde bulunan Öztunç, “1 Kasım seçimlerinde insanlar bize güvendiklerini sandıkta göstereceklerdir. Kahramanmaraş\'ta CHP\'nin kaybettiği milletvekilliğini ve daha fazlasını alabilmek için çalışıyoruz. 7 Haziran\'da hangi partiye oy vermiş olursa olsun, MHP\'ye, AK Partiye veya HDP\'ye oy verenlerden bu dönem ben bir oy istiyorum. Kahramanmaraş için herkesten bir oy istiyorum. Siyaset uzun ve zor bir iştir. Siyaset yaparken ne kadar dinamik, güçlü ve cesur olursanız o kadar başarılı olursunuz” dedi.

Öztunç, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi\'nin 1 Kasım seçimlerinde bir sıçrama yapacağını kaydetti. “Elbistan ilçesinde esnafımızın sorunlarını dinledik. İnsanların partimize ve şahsıma gösterdiği ilgiden memnunuz” dedi.

Öztunç, sıcak ve samimi ziyaretler sonrasında Elbistan halkından gördüğü memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi: “Ülkemizde ve Elbistan İlçemizde çok ciddi işsizlik sorunlar var. Elbistan ilçesi Türkiye’nin en büyük ilçelerinden bir tanesi. Yaklaşık 150 bin nüfusa sahip. İşsizlik sorunu nedeni ile kahveler dolu. Esnaf, işçi, gençler perişan. Bu nereden kaynaklanıyor? AK Parti’nin 13 yıllık iktidarından kaynaklanıyor. AK Parti 13 yıldır Türkiye’yi bir bataklığın içine sürüklemiştir. İstikrar dedikleri de yalan hikâye. Hiç öyle bir şey yoktur. Pembe tablolarlar çiziyorlar. ‘İşgücümüz artı bu kadar bu kadar ekonomimiz arttı’ diyorlar. Gelsinler birde gerçeği alanda görsünler, sahada görsünler. Elbistan’a gelsinler görsünler işsizlik ne boyutta?

Esnaflar kan ağlıyor, esnaf bitmiş. Bakın bugün Pazartesi günü köylünün şehre alış veriş yapmaya geldiği gün ama dükkânlar boş. Gelip alış veriş yapa bilen yok. Halkın alım gücü düştü çünkü. Ekonomi çok kötü yönetildi.

Cumhurbaşkanının, Başbakanın, Bakanların, AK Parti’lilerin çocuklarının bir eli yağda bir eli balda. Onlar gayet güzel bir hayat sürdürüyorlar. Gemilerle geziyorlar, yatlarla geziyorlar. Gemicikleri var. İnanılmaz zengin oldular ama halk fakirleşti. Sayın Cumhurbaşkanı diyordu ki ‘Bir tek yüzüğüm var’ diyordu, ‘İkinci bir yüzüğüm olursa bu haramdır’ diyordu. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanın katları, hanları, sarayları her şeyi var ama toplumda hiç bir şey kalmadı. AK Zenginler yarattılar.

İşte bu AK Zenginleri bitirmek ve refahı halkın tamamına yaymak için refah düzeyini yükseltmek için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyaç var. Biz CHP olarak esnafa, işçiye, memura, öğrenciye, gençlere bakışımız halk içindir, biz halk için çalışıyoruz, onlar rant için çalışıyor.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Ekim 2015 tarihinde Kahramanmaraş ve Elbistan’a geleceğini ifade eden Öztunç bu konuda ise, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Ekim\'de Kahramanmaraş\'a gelecek. Tüm ilçeleri ziyaret edeceğiz. Vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Elbistan ve Pazarcık\'ta yapılacak olan mitingimize destek olmalarını istiyoruz. Geçen seçimde hangi partiye oy vermiş olursa olsun bu dönem biz oy istiyoruz” dedi. Öztunç’un Elbistan esnafı ziyaretlerine CHP Elbistan ilçe başkanı Naci Göçmen, Kamber Yurdakurban ve parti yönetimi ile çok sayıda partili eşlik etti.

Haber: Şenol Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER