Öztunç, “2022’de mutlaka seçim olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,”2023'e kadar seçim yok.' deniliyor ya, kesin var. 2022'nin mart, nisan veya haziran ayına kadar mutlaka sandık gelecek, seçime gideceğiz. Çünkü millet dayanamaz hale geldi” dedi.

Öztunç, “2022’de mutlaka seçim olacak”

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Afşin İlçe Başkanlığında partilileriyle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Öztunç, Türkiye'de ekonomik krizin devam ettiğini savundu. Döviz kurlarındaki düşüşlerin piyasaya da yansıması gerektiğini aktaran Öztunç, "Doların düşmesine hepimiz sevindik fakat benzin, elektrik, doğal gaz, şeker, çay, sıvı yağ, gübre fiyatları düştü mü? Doların yükselmesiyle gelen zamlar hala devam ediyor. Vatandaşın alım gücü azaldı." diye konuştu.

Yaşanan sıkıntıların sandıkla çözülmesi gerektiğini belirten Öztunç, "Kararı hakem olan milletimiz verecek. Şu anda zaten seçim ekonomisi uygulanmaya çalışılıyor. '2023'e kadar seçim yok.' deniliyor ya, kesin var. 2022'nin mart, nisan veya haziran ayına kadar mutlaka sandık gelecek, seçime gideceğiz. Çünkü millet dayanamaz hale geldi. Bu hükûmet başka bir yapıya ulaşmış durumda. Yaptırdığımız anketlerde de bunları görüyoruz. Önümüzdeki günlerde Merkez Yönetim Kurulumuz toplanacak ve kongrelerimize ilişkin karar alacağız." ifadesini kullandı.

Öztunç, konuşmanın ardından ilçe teşkilatıyla birlikte Atatürk ve Elçibey caddelerinde esnaf ziyaretinde bulundu.

AA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 00:23

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER