MHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI KARAKOÇ MU ?

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan Genel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den 2. Sıra Milletvekili adayı olan ve yaklaşık 3 bin oyla Milletvekilliğini kaçıran Zuhal Karakoç’un yerel seçimlerde MHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterileceği kulislerde konuşuluyor.

MHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI KARAKOÇ MU ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortak kararı ile Cumhur İttifakı adı altında her iki parti 24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlere beraber girmişlerdi. Yapılan genel seçimler sonrası şimdi ise gözler 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere çevrildi. Özellikle şu günlerde parti liderleri yaptıkları açıklamalar ile Türkiye’nin seçim atmosferine iyiden iyiye girdiğini ispatlıyorlar. İki gün önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Cumhur ittifakı devam etse de, yerel seçimlerde ittifak olmayacak’ açıklaması ile siyasette gidişatın farklı bir boyutu gözler önüne serildi.

KARAKOÇ ÖN PLANA ÇIKIYOR!

Geri de bıraktığımız 24 Haziran 2018’de yapılan Genel Seçimlerde Milliyetçi Hareket partisi Kahramanmaraş’ta göstermiş olduğu adaylar ile oy çıtasını yükseltmişti. MHP adayları seçime hareketlilik katmış ve halk tabanında da ilgi gören kişilerden gösterilmişti. Özellikle Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanlığının yanında iş adamı da olan Fatih Ceyhan, Sermet Yıldız gibi isimlerin yanında bürokrasi açısından tecrübeli, devlet kültürünü almış bir isim olan Zuhal Karakoç ikinci sıradan aday olarak gösterilmiş ve 3 bin oyla milletvekilliğini kazanamamıştı. Zuhal Karakoç, görevi dolayısıyla Ankara’da yaşamasına rağmen aday gösterilince seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş’a gelerek çalışmalara başlamış, kısa zamanda kendini seçmene sevdiren, hatta partisiz bazı kesimlerin bile takdirini toplayan bir aday profili çizmişti. Durum böyle iken kulislerde MHP’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Zuhal Karakoç’un isminin öne çıktığı konuşuluyor.

HABER:TUĞÇE KAYAR

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER