MHP adaylarını tanıttı

MHP adaylarını tanıttı

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından milletvekili adayları ve teşkilat mensupları katılımıyla aday tanıtım töreni düzenlendi. Törende Milletvekili adayları kendilerini tanıttı ve seçim çalışmalarını kamuoyuna duyurdu.

Bir restoranda düzenlenen tanıtım toplantısına; MHP Milletvekilleri Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, adaylar ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Süleyman Öner, hükümeti eleştirerek, “Kim ne yaparsa yapsın Kahramanmaraş’ın ve ülkemizin geleceğini düşünmek zorundayız. MHP aziz milletimize

ülkenin geleceği için oy ver çağrısı yapmaktadır. Her aklı başında vatandaşımız ülkenin kötü ve karanlık günlerden geçtiğini görmektedir. Türkiye AK Parti mağduru olmuştur” dedi. 1 Kasım’daki seçime hazır olduklarını belirten Öner şöyle konuştu: “AK Parti döneminde ekonomik dengeler alt üst olmuştur. Dolar kuru 3 TL’yi aşmıştır. Türkiye’nin dış borcu bu dönemde 263 milyar dolar artmıştır. AK Parti 2015 yılı içerisinde hedeflenen fert başına milli geliri 14 bin 46 dolar olarak tespit etmişken 9 bin 100 dolar olarak hedefi gerçekleştirmiştir. Yine AK Parti 2015 yılı içerisinde işsizliğin yüzde 7,9’a düşeceğini söylemesine rağmen 2015 yılı haziran ayı itibari ile Türkiye’de işsizlik oranı 10,4’e yükselmiştir. AK Parti döneminde intihar ve boşanmalarda, karşılıksız çek ve senetlerde, icralarda ve iflas davalarında, suçlarda, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü sayılarında çok sayıda artış olmuştur” şeklinde konuştu.

MHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAK İSTİYOR

MHP’nin açıkladığın seçim beyannamesinde mağdura, mazluma masum bakışlıya umut olduğunu belirten Öner konuşmasına şunları ekledi: “Sosyal ve siyasal krizlere çare vardır. İç ve dış politikaya milli ve gerçekçi yorumlar vardır. Türkiye’nin geleceği güvenceye bağlanmıştır. MHP’nin amacı tek başına iktidardır. MHP Kahramanmaraş İl teşkilatı olarak tüm Kahramanmaraşlı halkımızı kucaklayacağız. Hareket olarak bir vesile ilgi gölü 3 hilalde kalmış tüm arkadaşları 1 Kasım seçimlerinde MHP çatısı altında buluşmaya davet ediyorum” dedi. İl başkanı Süleyman Öner’in konuşmasından sonra adaylar tek tek kürsüye gelerek kendilerini tanıttılar. Milliyetçi Hareket davası 50 yıla yaklaşan süre içerisinde çok büyük mücadeleler verdiğini belirten MHP Milletvekili ve adayı Fahrettin Oğuz Tor, her zaman olduğu gibi mücadelemiz memleket mücadelesidir diyerek şöyle konuştu:

“Türkiye 7 Haziran’a giderken biz bu seçimin Türk tarihi açısından çok önemli bir seçim olduğunu söyledik. 1 Kasım seçimlerinin 7 Haziran seçimlerinden çok daha önemli olduğunu herkes idrak ediyordur. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşananların Türkiye’nin bir beka sorunuyla bir bölücülük sorunuyla karşı karşıya olduğunu apaçık göstermiştir. Bu sebeple 1 Kasım seçimleri çok daha önemlidir ve buna göre hareket edeceğiz. Teşkilat olarak adaylar olarak daha da çok çalışacağız. Milliyetçi Hareket Partisini daha iyi hale getireceğiz.

AK Parti 2002’de iktidara gelmiştir. 2007, 2011 seçimlerinde tek başına iktidarlığını devam ettirmiştir.

2002’de çıkardığı milletvekili sayısı 365’tir. 2007 seçimlerine geldiğinde 341’e düşmüştür. 2011 seçimlerinde 327 milletvekiline düşmüştür ve düşüş devam etmiştir. Düşen Milletvekili sayısı 16 civarındadır. 2015 seçimlerinde ise 258’e düşmüştür.

Bu seçimler çok önemlidir. Tek başına iktidarlığını kaybetmiştir. Bürokrasi, işverenler, esnaf, vatandaş AK Parti’nin tek başına iktidara gelemeyeceğini algılasaydı, düşüş çok daha fazla olurdu. 2002’den 2015’e gelinceye kadar yapılan 4 seçimde AK Parti’nin milletvekili sayısı 365’ten 258’ düşmüştür. 105 milletvekili kaybetmiştir. Düşüş 1 Kasım seçimlerinde de devam edecek” şeklinde konuştu. “7 Haziran seçimlerinde yayınlanan anketlerde Türkiye’nin en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çeken Tor, “Bugün yapılan anketlerde büyük bir çoğunluk işsizliği yolsuzluğu unutmuş ve yüzde 70’in üzerinde ki vatandaş bugün bölücülüğü terörü Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü çok daha önemli görüyor. İnsanımız yarınından kuşkuludur. Biz daha çok çalışarak MHP’yi iktidara getireceğiz. MHP 7 Haziran seçimlerinden ders alarak listede çok büyük değişiklikler yaptı. MHP bu seçimlerde sürpriz başarıya imza atacak” dedi.

“ORTAYA ÇIKAN TABLO SÜRPRİZ DEĞİLDİR”

MHP Milletvekili ve adayı Sefer Aycan ise milletin verdiği oyları milli iradenin kabul etmediğini söyledi. Ortaya çıkan tablonun sürpriz olmadığına işaret eden Aycan, “Tayyip Erdoğan korkuyordu, kendisine dokunulmasın istiyordu. AK Parti iktidar gücünü başkalarıyla paylaşmamak ve bu zamana kadar yaptıkları yanlışların hesabının sorulmasını istemiyorlardı. Bu yüzden 7 Haziran seçimlerinden önce koalisyon hükümeti istemediğini açıkça belli etmiştir. Anayasaya aykırı bir şekilde seçim kararı çıkmadan Cumhurbaşkanı seçim kararı vermeden 1 Kasım seçim tarihi belli olmuştur. Şimdi tekrar seçimlere gidiyoruz. Biz her zaman aynı şeyleri söyledik. 7 Haziran seçimlerinden öncede sonrada çözüm sürecinin yanlış olduğunu belirttik” dedi.

MHP’nin diğer partiler gibi değişmediğini bugün ne söyleniyorsa yarında söyledikleri şeylerin arkasında durduklarını belirten Aycan, “7 Haziran seçimlerinden önce Türkiye’de Kürt meselesi var diyen, Diyarbakır’da Kürtçe türküler söyleyen halay çeken, Kandile selam söyleyen bir AK Parti vardı. Türkiye hükümetini ayaklar altına alan bir AK Parti vardı. Türk milleti var mı, Türkiye Cumhuriyeti ibaretini kaldıran bir AK Parti vardı. Türklüğe ihaneti serbest bırakan, andımızı kaldıran bir AK Parti vardı. Şimdi yine değişen bir AKP vardır. Güneydoğuda bölge insanımıza hep bin yıllık kardeşlikten bahsettik kardeşlerimiz arasında ayırım gözetmedik. Mezhep ayrımcılığı yapmadık. Her zaman bin yıllık kardeşlikten bahsettik. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Türkiye’yi 36 etnik yapıya bölerek bölücülük yapmıştır. Bu kadar laflar ya cahillikten ya da ihanetten kaynaklanır.Yalandan dahi olsa Türk milleti diyemeyen milliyeti belirsiz bir kişi var karşımızda. Bu nedenle değişen AKP’dir. AK Parti milliyetçi oyları hedef almış durumda. Güneydoğuda ki insanlardan ümidini kesmiş artık bunlara yaptığı şirinliklerin ya da ihanetin oya dönüşmediğini görerek şimdi MHP’nin tabanına oynamaktadır. İçimizde ki çürükleri bularak taban yapmaktadır. Güya MHP’nin tabanına yönelik algı operasyonu yapmaktadır. Kahramanmaraş’ta da bu algı operasyonu bir şekilde dillendirilmiş. Kardeşlerim bu ihanete bu hedef karşı uyanık olalım. Artık AKP’nin kendisini anlatacak bir şeyi ve bir vaadi yoktur. Bu seçimde AK Parti tamamen bize oynuyor. MHP olarak oylarımız arttırdık. 2 milletvekili gönderdik. Düşmanımız çok ve daha fazla mücadele edeceğiz” diye konuştu.

“MHP İKTİDARA GELDİĞİ ZAMAN HERŞEY DÜZELECEK”

MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili adayı Zekeriya Öztürk de bu seçimde Kahramanmaraş’ın kendini göstereceğini söyledi. “Elbistan’ın kuzey ilçelerinden istemediğimiz kadar oy alacağız” diyen Öztürk şöyle konuştu: “Kimsenin fazla propagandasını yapmayacağız. Şunları şunları yapacağız diyeceğiz. Bunları birbirimize anlatmakla vakit geçirmeyeceğiz. Buraya gelmemin tek nedeni vatan, millet ve bayrak içindir. Bayrak indirirken seslenmeyenler şimdi bayrak kahramanı seçildiler. Başkalarının propagandasını değil de kendi yapacaklarımızı anlatacağız. Bir özelleştirmeyi yeniden açacağız. Özelleşen her yeri Türk milletine tekrara kazandıracağız. PKK’nın yaktığı kaçak elektriği Türk Milletine ödetmeyeceğiz. Köy koruyucularını yalnız koyup gelen bunların sokaklarda birer birer öldürülmesini sağlayan özel harekâtçıları darmadağın eden zihniyet bugün tekrar 5 bin köy koruyucusu 5 bin özel harekâtçı yapıyor. MHP iktidara geldiği zaman göreceksiniz ki her şeyin kendiliğinden düzelecek. Vatandaşlara güveniyorum. Karşı tarafın taarruzuna karşı kendimize onların reklamını yapmayalım. Biz Türk milleti, vatan ve bayrak için varız. Çabamız Suriye gibi bir ülke gençliğimize bırakmayalım. Şu anda Türkiye’de 2 milyon insan var. O konuda da yalan söylüyorlar. Kahramanmaraş’ı Gaziantep’i istila etmişler. Siz kendi değerlerinize sahip çıkmazsanız malınızı, mülkünüzü, vatanınızı birine peşkeş çekerseniz onlarda sizin verdiğiniz kadar değer verirler. Ülkeye sahip çıkmamışız PKK’yı Kobani’ye geçirmişiz. Bugün gelmiş Rusya bizi bombalamak üzere. Sen malına sahip çıkmayıp sokağa atarsan, herkes gelip bir şey yapar. Biz ülkemize sahip çıkmak için buradayız. Bu ülke bizim başka gidecek yerimiz yok. Bunlardan hesap soracağız. MHP iktidarından her şey kendiliğinden düzelecek. Geçen seçimde hangi partiye oy vermiş dahi olsa bu seçimde bize geldiği zaman her zaman baş tacıdır. Geçen seçimde bize oy vermediği için o arkadaşı değil de kendimizi suçlayalım ona anlatamadığımızı görelim. İyilik ve beraberlik içinde bu topluluğun Kahramanmaraş’ı ayağa kaldıracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

“TEK CEVAP VERECEK OLAN MHP’DİR”

Şule Arıkan da konuşmasına niyetlerimiz halis yolumuz kutlu davamız çilekeş diyerek başladı. Kendini tanıtan bir konuşma yapan Arıkan “Benim duruşum bir ülkücü duruş o yüzden adaylığım devam ediyor. Siyaseti bir vebal için yapıyoruz. Ben ve diğer arkadaşlarım bu ülkenin bu milletin bu bayrağın vebalini üzerimizde hissettiğimiz için siyasetin içerisindeyiz. Bizler kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Ülkenin nereye gittiğini sizler tahmin ediyorsunuzdur. Çocuklarımıza Suriye gibi bir ülke bırakmak istemiyoruz” dedi.

Adaylardan Mustafa Bastırmacı ise “AK Parti hükümeti geldiği günden bu yana her türlü hadiseyi yapmış bir ortama çevirdi” diyerek şöyle konuştu: “Kahramanmaraş adliyesinde 5 tane icra dairesi var. Kahramanmaraş’ın her tarafında ahlaksızlıklar farklı hadiselerin olduğunu ve bir taraftan da 100 bine yakın Suriyeli göçmenleri buraya taşıyarak her türlü sıkıntıların yaşandığı bir toplum haline gelmiştir. Artık AK Parti’nin yaptıklarından bu millet bıktı. Artık yeter diyor. Bu millete tek cevap verecek olan MHP’dir. Kahramanmaraş’ta girmedik yer bırakmadan doğruları samimiyeti anlatacağız. MHP olarak ülke için son seçim olduğunu anlatacağız” dedi.

Neslihan Kocanergiz de bu görevi şerefim ve gururumla taşıyacağım diyerek şunları konuştu:

“ Kahramanmaraşlı vatandaşlar kaygı ve sıkıntı içerisindeler. Bu kaygı ve sıkıntının sebebi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu seçim çalışmalarında bayan milletvekili adaylarına daha çok görev düşüyor çünkü toplumda ve hayatımızda en zor ikna edilecek kişi kadınlarımızdır.”

Son olarak kürsüye gelen Mustafa Bölükbaşı ise, “Bizler dimdik yürüdük dimdik geldik. Şerefsiz komutanın yerine şerefli er olmayı tercih ettik. Benim dinlenmem gerekirken vatan ve millet için buraya çıktım. Baktım ki vatan milli irade yok oluyor. Dinlenmedim aday oldum. Vatanım için tırnaklarımla çalışacağım. Ülkede terör var masum insanlar oraya gidip ölüyor. Anadolu’nun kınalı kuzuları bedelli parası olmadığı için askere gidiyor. Diğerleri yatlarda katlarda geziyor. MHP iktidar olsun o ana kuzuları baş tacı olsun. Bu ülke bundan sonra dimdik ayakta duracak. Bizler gidiyoruz ama cennet vatanı çocuklarımıza huzur içinde bırakalım. Devletin başına Devlet Bahçeliyi kazandıralım” dedi.           

Haber: Mücahit Dalkara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER