Ilıca’dan Öztunç’a yeşil ışık

Ilıca’dan Öztunç’a yeşil ışık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) birinci sıra milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP birinci sıra milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretlerine ilçeleri ve mahalleleri de dahil eden Öztunç, 1 Kasım’a kadar çalmadık kapı bırakmayacak. Ilıca kasabasını ziyaret eden Öztunç, vatandaşlar tarafından son derece sıcak karşılandı. Genç ve dinamik bir aday olması nedeniyle büyük bir ilgi ile karşılanan Öztunç, Ilıca esnafından 1 Kasım seçimlerinde destek istedi. Ilıca esnafı ise Öztunç’a yeşil ışık yaktı. Ardından TES-İŞ Sendikasını geçen Öztunç, ziyaretlerine sivil toplum kuruluşları ile devam etti. 


‘ÇALMADIK KAPI BIRAKMIYORUZ’
Kahramanmaraş’ta seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini söyleyen Öztunç, 1 Kasım’a kadar çalmadık kapı bırakmayacakları dile getirdi. Öztunç, “Kahramanmaraş’ta çalmadık kapı gitmedik yer bırakmıyoruz. Seçim çalışmalarımız yoğun bir hızla devam ediyor. Bugün de programlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İlk olarak üniversitemizin rektörünü ziyaret ettik. Rektörümüz bizi kendi makamında ağırlardı ve çıktığımız bu yolda bize başarılar diledi. Sonraki durağımız ise Ilıca Kasabası oldu. Burada vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Ilıca’nın en büyük sorunu kapanan belediye sorunu. Bu konu sadece Ilıca’nın değil Ilıca gibi birçok kasa aynı sorunu yaşıyor. CHP’nin bu konuda vaadi çok açık. Biz kapanan belediyelerin tekrar açılması için sandığı kuracağız ve yeniden bu belediyeleri açacağız. Beldelerdeki belediyeler hizmet yapıyordu. AK Parti bu hizmeti vatandaşların elinden aldı. İnşallah 1 Kasım’da CHP iktidara gelecek ve CHP iktidarında kapanan belediyeler tekrar açılacak” dedi.

EMEKLİLERE MÜJDE
Ilıcada birçok emekli ile karşılaştıklarını ve bu emeklilere gereken müjdeyi verdiklerini dile getiren Öztunç, CHP olarak emekliye 2 maaş ikramiye vereceklerini söyledi. Öztunç, “Burada çok fazla emeklimiz vardı. Biz emeklimize sözümüzü verdik, müjdemizi verdik. İktidara geldiğimizde emeklimize bir Kurban Bayramı’nda bir de Ramazan Bayramı olmak üzere toplamda 2 maaş ikramiye vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK BİR İLGİ İLE KARŞILANIYORUZ’
Gittikleri her yerde büyük bir ilgi ile karşılandıklarını ifade eden Öztunç, vatandaş bizi bağrına bastı dedi. Öztunç, “Ben seçim çalışmaları kapsamında toplumun her kesimine ulaşmaya çalışıyorum. Genç, yaşlı, kadın, erkek, şu ya da bu demiyorum. Elimden geldiğince her yere gitmeye çalışıyorum. Gittiğimiz her yerde büyük bir ilgi ile karşılaşıyoruz. Burada da her yerde olduğu gibi halk tarafından çok sıcak karşılandık. Halk bizi bağrına bastı. Her yerde olduğu gibi CHP iktidarının müjdesi burada da vardı. İnşallah 1 Kasım’da Kahramanmaraş’ta sandıkları patlatıp Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Kahramanmaraş’ı hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu.

‘ILICAYI TURİZME MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ’
Ilıca kasabasının çok önemli bir yer altı kaynadığına sahip olduğunu dile getiren Öztunç, doğru planlama ile burayı turizm merkezi haline getireceklerini söyledi. Öztunç, “Şehrimiz Ilıca gibi çok ciddi bir turizm merkezine sahip. Çok dada iyi projelerle tüm Türkiye’nin tanıdığı bir turizm merkezi haline gelebilir. Bunun için ben üzerime düşen her şeyi yapacağım. Bu kasabamız çok önemli bir yer altı kaynağına sahip. Burada kent dizaynı daha iyi yapılırsa burası yepyeni bir turizm kenti haline gelebilir. Ilıca kaplıcaları sayesinde hem burada yaşayan yurttaşlarımız hem de Kahramanmaraş çok ciddi gelirler elde edebilir. Bunun için de güçlü bir siyasi idare gerekiyor. 13 yıldır AK Parti’ye oy veren Ilıcalı vatandaşlarımız bu süre zarfında verdikleri oyun hiçbir zaman karşılıklarını alamadılar. Bir bakan dahi alamadılar. Ama CHP iktidara geldiği zaman bu şehrin hem bakanı olarak hem de Ilıcamız Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri haline gelecek” şeklinde konuştu.

Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER