Her yerde Kahramanmaraş’ın ismini duyuruyor

Her yerde Kahramanmaraş’ın ismini duyuruyor

Her gün bir ulusal kanalda, kanalların İstanbul ve Ankara Stüdyolarına konuk olan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, artık canlı yayın tekliflerini memleketinde kabul ediyor. Eshab-ı Kehf, Ulucami ve Taş Mescit gibi tarihi mekanlarda gerçekleştirilen canlı yayınlarla kentin büyük bir reklamı oluyor.

Dizilerler ve sinema filmleriyle yapamadığımız reklamı Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal gerçekleştirdiği canlı yayınlarla tek başına yapıyor. Haber Kanallarının haber saatlerine canlı yayın konuğu olan Ünal Kahramanmaraş’ta son bir ay içerisinde yaptığı 3 canlı yayını da kentin tarihi mekanlarında gerçekleştirmesi, tarihi mekanların tanıtımına büyük katkı sağladı.

Önceki gün Taş Mescit ve Ulu Cami önünde TRT Haber’in sorularını cevaplayan Ünal, canlı yayın sonrası Rıdvan Hoca yer altı çarşısına inerek esnaflarla tek tek sohbet etti. Esnaf ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ünal; “Bugün Kahramanmaraş’a geldik. Yanımızda taş medrese, karşımızda ulu cami, sırtımızı da Maraş Kalesine vererek, TRT haberle beraber bir program yaptık. Amacımız Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sunmaktır. Geçen hafta da Haber Türk’le Elbistan’da aynı şekilde bir ulusal program yaptık. Ondan daha önce ay Ashab-ı Kefh’te bir yayın yaptık.

İLİMİZİN 2023’E KADAR YAPILACAK PROJELERİ ANLATIYORUZ
Milletvekili olmakta aynı zamanda bir temsilci olarak milletvekilliği yaptığınız şehri hem ülkede hem de dünyada iyi tanınmasına da hizmet etmek demektir, bu yüzden bir taraftan Kahramanmaraş’ın tanıtımına destek veriyoruz. Diğer taraftan ise Kahramanmaraş’ı 2023’e taşımak için 2015-2019 döneminde Kahramanmaraş için neler yapacağız halkımıza bunları anlatıyoruz. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Görünen o ki 1 Kasımda Kahramanmaraş Türkiye birincisi olacak. 7 Haziran seçimlerinde Kahramanmaraş’ı Türkiye 3’üncüsü olarak tamamlamıştık bu defa Konya’yı geçip Türkiye birinciliğini kendimize hedef olarak belirledik.” Dedi.


TERÖRÜN AMACI PANİK VE KORKU OLUŞTURMAK
Son aylarda gerçekleşen terör eylemleriyle ilgili de konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü; “Terörün amacı panik, korku, kaygı oluşturmak ve günlük hayatı durdurmaktır. Milletimiz hamd olsun acıları paylaşarak, acıları sararak, birbirlerine kenetlenerek bu amacın gerçekleşmesine müsaade etmedi. Hem HDP’nin hem de HDP’nin etrafında kümelenmiş bazı sivil toplum örgütlerinin adeta terörün amacını gerçekle

ştirin ve insanların hayatlarını durdurun oyunlarına insanlarımız itibar etmedi. Hepimizin içi, yüreği yandı. Hepimiz bu duruma çok üzüldük. 2012 yılında terörden mağdur olan sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili bir düzenleme vardı, o düzenleme kapsamında yaraların sarılması için devlet gerekli düzenlemeleri yapacak.

TÜRKİYE HEM PKK’NIN HEM DE DEAŞ’IN HEDEFİNDE 
İçinde bulunduğumuz bölgede DAEŞ gibi PKK gibi DHKP-C gibi örgütler zaman zaman ortak eylemler yapabiliyorlar. Farklı yöntemler kullanarak değişik amaçları uyguluyorlar.

Türkiye hem PKK’nın hedefinde hem IŞID’ in hedefinde DAEŞ’ de Tayyip Erdoğan ve Türkiye hakkında açıklama yapıyor PKK’da yani tüm bunların düşmanları ortak olduğu zaman hedefleri de ortak hale geliyor. Burada acı olan şey terör olaylarının her yerde olmasıdır. Terör olayları Londra’da, Madrid ve Lizbon’da da yaşandı. Amerika 11

Eylül,2000 yılında ikiz kuleler yerle bir oldu. Terör eylemi her yerde terör eylemidir. Tüm dünyada terör eylemi olduğu zaman o ülkenin siyaseti, sivil toplum kuruluşları insanları tek yürek olurlar. İspanya ve İngiltere de terörden çok acı çekti ama ikisi de teröre karşı tek yürek olarak bu terör belasını aştı. Türkiye de ise özellikle siyaset yapan demokratik siyasetten yana olduğunu söyleyenler terörle aralarına mesafe koymuyorlar. Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında terör sorununu çözmek için bir süreç yürüttüğümüzde bu sürece ortak olanlar bugün bu terör sorununun çözümü için katkı sunmayı bırakın, 7 Haziran’dan sonra adeta terör örgütünün taşeronu siyasi uzantısı haline geldiler. 7 Haziran’dan önce HDP ben Türkiye partisi olacağım terörü bitireceğim diye oy istedi. Terörden kurtulmak isteyen insanlarda siyasete tutunmak adına HDP’ye oy verdi. Bizim o zaman ki söylediğimiz gibi, HDP’nin barajı aşması sonucunda eğer terörle arasına mesafe koymazsa siyaseti terörize etmesi anlamına gelir demiştik. Bugün itibariyle HDP siyaseti terörize etti.

Bize diyorlar ki, siz çözüm süreciyle bunları şımarttınız. Biz de diyoruz ki 3 yıldan beri yürütülen çözüm süreci olmasaydı bölge halkını bunlar kendi terör emellerinin parçası haline getirirlerdi. Bugün itibarıyla bakıldığı zaman bunlar terörü

Bölgede halkı sokağa dökmek istiyorlar. Bölgede halkın eline silah vermek istiyorlar. Halkı isyana davet ediyorlar, ama halk buna itibar etmiyor. Hayatı durdurun çağrısı yapıyorlar, Şırnak’ta bulunan 150 kişi bunların yanına dahi gelmiyorlar. Artık çözüm süreci sayesinde insanlar siyasetle sorunun çözülebileceğini gördüler. Silahla şiddetle sorunun çözülemeyeceğini gördüler. Teröre artık insanlar lanet ediyorlar. İnsanlar kendi illerinde kendi ilçelerinde Şırnak’ta, Batman’da, Bitlis’te Bingöl’de Mardin’de Diyarbakır’da Van’da insanlar rahat içerisinde gelişen, büyüyen bir Türkiye’nin parçası olarak özgürlüklerini rahat bir şekilde kullanarak yaşamak istiyorlar. İnsanlar vergi adı altında haraç alınmasın istiyorlar. Tehdit edilmek istemiyorlar. Bunları artık terör örgütü yapıyor. Türkiye’yi 90’lı yıllara döndürmek istiyorlar, ama biz bunlara izin vermeyeceğiz. Son iki ayda devletimiz, bu süre zarfında hem istihbarat anlamında, hem füzeler olarak bizim savunmamızı ve güvenliğimizi sağladı. Terör örgütü şu anda şaşkınlık içerisinde çünkü iki ayda

içerisinde devletin kudretini gördü. Şu anda darmadağın olmuş durumda 2 binin üzerine kayıp vermiş durumda. Bütün lojistik ve mühimmat merkezleri yok olmuş durumda. Bundan sonrada bize çözüm sürecini tekrar başlatıp başlatmayacağımızı soruyorlar. Bizde dedik ki biz sizinle bundan sonra silahları bırakmayı konuşuruz dedik. Silahlarınızı bırakıp üzerine de beton dökerseniz, bundan sonra demokratik siyaseti tek ilke olarak kabul ederseniz, bunu konuşabiliriz dedik. Bugün itibari ile HDP’nin 80 milletvekili ve 102 tane belediyesi var. Yüzde 13 oyu var. Dilek Öcalan, Ferhat Encü

Milletvekili seçilebiliyor, siz o gençleri meclise diğer gariban insanları da dağa göndereceksiniz öyle bir Türkiye yok artık. Bu ülkede herkes hukuka anayasaya bağlı olarak ve sorunların çözüm merkezi olarak ta TBMM’nin kurallarını kabul etmiş olarak yoluna devam edecek.

TERÖR’DEN KİM FAYDA SAĞLIYORSA FAİL ONLARDIR
7 Haziran seçimlerinin tek sorusu HDP barajı aşacak mı? Sorusuydu. Seçimden iki gün önce Diyarbakır’da patlatılan bomba HDP’nin barajı aşmasına çok büyük katkı sağladı. Yine o günde bu bombayı AK Parti patlattı diye kıyamet kopardılar. Hâlbuki ki bir terör olayından kim fayda sağlıyorsa Faili odur.


KAHRAMANMARAŞ’I 1 KASIM’DA BİRİNCİ GÖRMEK İSTİYORUZ
1 Kasım seçiminin de temel sorusu ise AK Parti tek başına iktidar olacak mı?

Bu bombada AK Parti’nin tek başına iktidar olmaması için patlatıldı. Kutuplaşmayı, düşmanlığı, nefreti ve kini arttırmak için patlatılan bir bombadır. Bunu da nerden biliyorsunuz derseniz, bomba patlatıldıktan sonra hayatı durdurun çağrısı yapanlar kim ise bu bombanın hedefleri ve sonuçları onların işine geliyor demektir. Milletimiz bu oyunu görmüş durumda inşallah 1 Kasımda istikrar ve güven içerisinde Türkiye yoluna devam edecektir.”
Haber: Kübra Dilbirlği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER