“Hedef: hükümet! Algı operasyonu yapıyorlar”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Cumhuriyet Gazetesi’nin vakıflara yönelik manşetine ilişkin, “Sürekli bu vakıflar üzerinden yıpratma çalışmaları yapıyorlar. Buradaki hedef hükümet. Algı operasyonu yapıyorlar” dedi.

“Hedef: hükümet! Algı operasyonu yapıyorlar”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, A Haber’de ‘Satır Arası’ programının konuğu oldu. Programda Cumhuriyet Gazetesi’nin vakıflara yönelik manşetini değerlendiren Aycan, “Bu ağız HDP’nin, CHP’nin ağzı ve arkasındaki PKK’nın ve FETÖ’nün ağzı. Biz Cumhuriyeti bu manşetinden önce de biliyoruz. Sözü söyleyene baktığımız zaman olayı çok net olarak anlamak mümkün” diye konuştu. 10 Ankara Büyükelçisi’nin Osman Kavala ile ilgili söylemlerine ilişkin de konuşan Aycan, “Hiçbir büyükelçi yönetimden ayrı hareket etmez, yaptıkları suçtur. Bu tamamen bir diplomasi skandalıdır. Bunu Osman Kavala için yapıyorlar. Osman Kavala FETÖ’nün tetikçisi. Üslupları çok kötü. Kendi adamlarına sahip çıkmalarını anlıyorum. Bağımsız Mahkemelere müdahale etmek suçtur. Bu yargıya müdahale etmedir. Bunun için hadlerini aşmışlardır” ifadelerini kulandı.

“CUMHURİYETİ BU MANŞETİNDEN ÖNCE DE BİLİYORUZ”
Aycan, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bugünkü Cumhuriyet’in manşeti tesadüf değil. Buda olayın medya boyutu. Geçen hafta özellikle HDP, CHP ve İyi Parti tarafından mecliste dile getirildi. Sürekli bu vakıflar üzerinden yıpratma çalışmaları yapıyorlar. Buradaki hedef hükümet. Algı operasyonu yapıyorlar. Bu ağız HDP’nin, CHP’nin ağzı ve arkasındaki PKK’nın ve FETÖ’nün ağzı. Biz Cumhuriyeti bu manşetinden önce de biliyoruz. Sözü söyleyene baktığımız zaman olayı çok net olarak anlamak mümkün. Cumhuriyet Gazetesi sürekli bir algı oluşturmaya çalışır. Türkiye’nin daima karşısındadır. Asla Türkiye’nin gerçek sorunlarıyla ilgilenmez. Bunlar tesadüf değil. Kılıçadroğlu’nun açıklamalarıyla Cumhuriyet Gazetesi’nin manşet aynı paralellikte. Tabii burada TÜSİAD’ın açıklaması çok ilginç. Türkiye’nin gerçek gündemi ile alakasız bir şekilde laiklik vurgusu yapıyor. Bunlar beyinleri dışarıda ve yönlendirilen kuruluşlar olduğu için aynı şekilde Cumhuriyet Gazetesi ve diğer bazı medya kuruluşları da bu işin medya ayağı.”

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER