banner263

Güvenç, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti

Kahramanmaraş 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek ve çalışanlarla bir süre sohbet eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Sistemin çalışmasından ve gördüğüm teknolojiden etkilendim ve gurur duydum” dedi.

Güvenç, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti yönetiminden bir heyetle birlikte 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Güvenç’i girişte karşılayan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Akın Ozan, misafirine yeni binayı gezdirerek, eski binadan yeni binaya ve yeni sisteme geçişin nasıl olduğu hakkında bilgiler verdi. Ziyaretinde aynı salonda görev yapan Çağrı Alıcı, Polis, Jandarma, Sağlık, İtfaiye, Orman Yangın ve AFAD personelleri ile de tanışan Güvenç, Polis Haftası münasebetiyle polislerin haftasını, diğer personelin de Ramazan ayını kutladı. Sistemin nasıl işlediğine ilişkin Kurum Müdürü Akın Ozan’dan bilgi alan Güvenç, bu sırada 112 Acil Çağrı Merkezini aradı, arandığından habersiz çağrıyı açan personele vaka bildiren Celalettin Güvenç, hemen Emniyet birimine bağlındı, anında ekip yönlendirmesi yapılacağını anlayan Güvenç, çağrıyı kendinin yaptığını belirterek çağrıyı iptal etti. Çağrı Merkezinde çalışanlarla bir süre sohbet edip sorular soran Celalettin Güvenç, yaptığı kısa açıklamada, “Açıkçası ben kurumlar arasında bu kadar güzel bir uyum ve bu kadar müthiş bir teknoloji beklemiyordum, kurum müdürümüzün bizlere anlattığını anında test ettik ve öğrendik, geçmişi düşündüğümde ülkem adına 112 Acil Çağrı Merkezlerindeki sistemin çalışmasından ve gördüğüm teknolojiden etkilendim ve gurur duydum. Emeği geçen herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan tanıtım çalışmaları hakkında da bilgi alan Celalettin Güvenç, teşekkür ederek 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünden ayrıldı.

Haber merkezi

  

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER