Dere, aday adaylığı başvurusunu yaptı

Dere, aday adaylığı başvurusunu yaptı

Kahramanmaraş Sosyal Güvenlik Kurumu eski başkanlarında n Mehmet Dere 26.dönem Kahramanmaraş milletvekilliği aday adaylığı için AK Parti Kahramanmaraş il başkanlığına müracaat etti.

Resmi müracaatının ardından basına açıklama yapan Mehmet Dere geçmişte görev aldığı kurumları ve faaliyetlerini anlattı. Dere şöyle konuştu: “Kahramanmaraş merkezinde yaşayan bir kardeşiniz olarak 1989 yılından 1997 yılına kadar Kahramanmaraş Belediyesi Gelir İşleri Müdürlüğü yaparken aynı zamanda Kahramanmaraş'ta birçok sosyal kültürel faaliyetlerin içinde bulundum. Bu maksatla varlıkları ile iftihar ettiğim arkadaşlarım ve ben Milli Gençlik Vakfı ekibini oluşturduk. 1997 yılına kadar birçok hayırlı hizmete vakfımız damgasını vurdu.”

 

REFORMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK

SGK’NIN gelir gider bütçesinde açık verdiğini, verdiği açığı Türkiye bütçesinden karşıladığını belirten Dere, bu sorunun çözümü için geçmişte çalışma yaptıklarını ifade etti. “ Bu kurumda gelir giderinin dönüştürülebilir bir yapıya kavuşturulması için Kahramanmaraş Sütçü imam üniversitesinde Türkiye’de ilk defa 4 yıllık lisans düzeyinde Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünü açtırdık. Bu bölümün açılması ileriki yıllarda sosyal güvenlik yapımızı daha sağlam bir yapıya dönüştürülmesi içindi, bize destek veren üniversitemize vekillerimize STK’larımıza basınımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ekonomide, sağlıkta, sosyal güvenlikte, reformlar gerçekleştirilip Büyük Türkiye yeniden kurulmaya çalışılırken elbette dış düşmanlarımız ve yandaşları bu milletin önünü kesmeye çalışacaklardır. Bu gün ülkemiz üzerinde hain dış mihraklarca sergilenen senaryolar Güçlü Büyük Türkiye’nin önünün kesilmesi savaşıdır. Bu cennet vatanımızda meydana getirilmeye çalışılan kaos ortamından yüce Türk Milletinin basireti ve feraseti sayesinde elbette kurtulacağız. İşte bu seçim böyle bir dönemde yapılmaktadır; Bu seçim de Senlik Benlik kavgalarının yapılacağı gün değildir” Dere “Bu seçim bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın büyük, güçlü Türkiye’nin kurulmasının seçimidir.” sözleriyle konuşmasına son verdi.

Haber: Şenol Güneş

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER