CHP’li Ali Öztunç’a Narlı’dan tam destek

CHP’li Ali Öztunç’a Narlı’dan tam destek

Cumhuriyet Halk Patisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç seçim çalışmaları kapsamında Gezilerini Pazarcık İlçesi, Narlı Mahallesi Kartalkaya Sol Sahil Sulama Birliğini ve Narlı’da esnafları gezdi.

CHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim bölgesi Kahramanmaraş’taki ziyaretlerini sürdürüyor. Milletvekili adayı Öztunç Pazarcık ve Kahramanmaraş’ın sulama ihtiyacının karşılanmasında önemli konumda bulunan Kartalkaya Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Mehmet Ergücen ve üyeleri ziyaret etti.

CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şevran, mahalle muhtarları Narlı eski belediye başkanı Metin Ergücen İle birlikte CHP’li Doğan Arslan, Kamber Yurda Kurban’ın da hazır bulunduğu ziyarette, milletvekili adayı Ali Öztunç, Kartalkaya Sol sahil sulama birliği çalışmaları hakkında bilgi aldı. İlçenin ve Kahramanmaraş’ın Mahallerin sulama sorunları, çiftçilerin üretim yapmalarını imkânsız hale getiren AK Parti hükümetinin tarım politikaları üzerine birlik yetkilileriyle konuştu.

Çiftçilerin sulama sorunlarını çözebilmek, planlı bir sulamaya ve su tasarrufu politikasına yönelmek adına birlik yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu.

Burada konuşmasında Ali Öztunç; “Tarımın Türkiye’de geldiği noktayı bir kez daha gördük tarım perişan Tarım işçisi perişan Tarımla geçimlerini sürdüren vatandaşlar perişan bu perişanlığın tek sebebi AKP iktidarıdır isiminde adalet ve kalkınma var ama tarımı hiçbir şekilde kalkındırmadı tarımla geçimlerini sürdüren vatandaşları kalkındırmadı kendi yakınlarını kalkındırdı.

Biz Tarımla geçinen Sulama Birliğinde dostlarımıza politikaları anlattık mazaton’un 1.80 Kuruş olacağını bir kez daha vurguladık geçen seçimlerde 1.50 olduğunu ancak dövizdeki artması üzerine 1.80 oldu tarım kredileri desteklenecek tarımdan geçimlerini sürdüren çiftçilerimize cumhuriyet Halk partisi iktidarında büyük destek vereceğiz Kahramanmaraş özeline Bakarsak Kahramanmaraş’ta her alanda olduğu gibi tarım alanında insanlar perişan edilmiş durumdalar 13 Yıldır hükümet olan 13 yıldır Kahramanmaraş’tan büyük oy alan AKP Tarım konusunda destek vermemiş hiçbir şeye destek vermediği gibi çiftçiye de destek olmamış yani tufvah bir şey %60 yakın oy almışlar ama aldıkları oyu bir tarafa bırakmışlar aldıkları oyu önemsememişler Kahramanmaraş’ın çantada keklik görmüşler çiftçilerimizin yüzüne dahil bakmamışlar İnşallah Seçimlerden sonra göreceksiniz çiftçilerimizin yüzü gülecek Kahramanmaraşlı çiftçilerimizin yüzü gülecek” dedi.

Daha sonra Esnafları ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç buradaki konuşmasında esnaflarımızla bir araya geldik, vatandaşlarımızla bir araya geldik gördüğüm ilgiden çok Memnun oldum, çok mutluyum. Narlı’da gerçekten Cumhuriyet Halk Partisine çok büyük bir ilgi var, çok büyük bir destek var ben bu desteği önemsiyorum. Seçimlerde hangi partiye oy vermiş olursa olsun vatandaşlarımız ben Cumhuriyet Halk Partisine bu defa oy istiyorum. Hepsinden özelikle Narlıda Narlı’lı yurttaşlarımdan Cumhuriyet Halk Partisine Tam destek olmalarını istedim. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde belirli partilere oy vermiş olabilir başka partilere dağılmış olabilir ama bugün Türkiye’nin geleceği umudu Cumhuriyet Halk Partisidir bugün Türkiye’nin umudu. Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İnşallah Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapacağız Cumhuriyet Halk Partisi’nide iktidar yapacağız nokta. Narlı’da gördüğüm ilgiden çok mutlu oldum bugün nerede ise narlı esnafının tamamını gezdim tek tek tokalaştım. Herkese gönlüm açık, işyerlerine gittiğimiz esnaflardan AK Parti’lide vardı, MHP ,HDP’li de vardı. Ama hepsi beni sevgi ile karşıladılar ve bu defa oyumuz Ali Öztunç’a dediler. Ben herkesten bir oy istiyorum, onlarda madem bizden bir oy istiyorsun al sana bizden bir oy diyorlar ve destek veriyorlar. Göreceksiniz Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta çok büyük bir sıçrama yapacak” dedi.

Haber: Şenol Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER