banner209

Başbakan Davutoğlu Kahramanmaraş\'ta

Başbakan Davutoğlu Kahramanmaraş\'ta

Kahramanmaraş yine son günlerin en kalabalık mitinglerinden birine tanıklık etti. Özel uçakla kente gelen Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, daha sonra miting alanına geçerek Kahramanmaraş halkı tarafından sevgi ve coşkuyla karşılandı.

Başbakan Davutoğlu partisinin Müftülük Meydanındaki düzenlediği mitinge katılarak binlere seslendi. Kahramanmaraşlıların yine kendileriyle tarih yazacağını söyleyen Davutoğlu, Kahramanmaraş’tan 8 milletvekili istediklerini belirtti. Kahramanmaraş’ın istiklalin ve izzetin baş şehri olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Kahramanmaraş şiirin ve edebiyatın başkentidir. Kahramanmaraşlı istiklal mücadelemizde hiçbir yerden emir komuta beklemeden ayaklandı ve bu vatanı savundu. Kahramanmaraşlı şiirinde en güzelini yazdı tarihinde en güzelini yazdı. İnşallah Kahramanmaraş bizimle bir kez daha tarih yazacak” dedi. Bu seçimde AK Parti’ye en çok oy Kahramanmaraş’tan geldiği takdirde 2019 seçimlerinde adaylığını Kahramanmaraş’tan verme ihtimalinin olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu:

“Şair Nihat Asya ne güzel söylemiş, Maraş Türkiye’nin kalem kaşıdır. Maraş Türkiye’nin köşe taşıdır. Maraş tarihleri inşa ettiren, koca Sinanların ustabaşıdır. Maraş sizde yetişen yiğitlere şehitlere, gazilere, selam olsun. Maraşlı üstat Necip Fazıl Kısakürek’i, Erdem Beyazıt’ı, Abdurrahim Karakaç’u, Aşık Mahzuni Şerif’i, 7 güzel adamı saygıyla muhabbetle yad ediyorum. Kahramanmaraş aşkın, edebiyatın diyarıdır. Ahmet’iz Ahmet ceddimiz Muhammet. Kahramanmaraş her zaman güzel karşıladı bizi. Sizlerle gurur duyuyoruz. Kahramanmaraş’a geldiğimiz zaman yüreğimiz gönlümüz bir ayrı oluyor. Dizimizde derman olmasa dizimize derman geldi. Yüreğimizde ki aş büyür büyür bütün memleketi kuşatır”

KAHRAMANMARAŞ AK PARTİ’Yİ İLK ANLAYAN ŞEHİRDİR
Kahramanmaraş’ın istiklalin başkenti olduğunu kaydeden Davutoğlu, “12 Şubat 1920’de daha Ankara’da milli meclis toplanmamıştı, direnişin işaret döşeği Kahraman şehirden geldi. İstiklalin ilk ateşini Kahramanmaraş yaktı. Milleti ayağa kaldırdınız işte bu yüzden Kahramanmaraş hakkın, adaletin, vicdanın merkezidir. Kahramanmaraş milli şuurun milli hissiyatın merkezidir. Kahramanmaraş zalimlere karşı yükselen bir şehir merkezidir. Her zaman Kahramanmaraş’ın yanında yer alacağız. Biz ezelden kendimizi Kahramanmaraşlı addetmişiz. Bu memleketin şiirine sanatına uygun olan herkes Kahramanmaraşlıdır. Esarete hayır diyen milletin namusuna uzanan eli kıran Kahramanmaraş ilk günden beri AK Parti’yi doğru anladı. Kahramanmaraş AK Parti’yi ilk anlayan şehirdir. Kahramanmaraş AK Parti’yi bağrına bastı ve bir daha bırakmadı. AK Parti’de ilk günden itibaren Kahramanmaraş’ı bağrına bastı ve bırakmadı. Allah sizden razı olsun. Konya ile Kahramanmaraş’ta bir rekabet olursa inşallah Kahramanmaraş birinci olur. Hey istiklal 1 Kasım’da istiklalin ve istikbalin bayrağını yükseltelim. Bir yıl içinde Kahramanmaraş’a 3’üncü gelişim. Ne zaman hız almak istersek Kahramanmaraş’a tekrar tekrar geleceğim. Gençlerimizde ki bacılarımızda ki bu heyecanla bütün bir dünyayı ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.


BAŞBAKAN’DAN MAHİR ÜNAL’A ÖVGÜ
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a övgüler yağdıran Başbakan Davutoğlu, “Kahramanmaraş’ta başta Mahir Ünal olmak üzere çok değerli kardeşlerimiz var. Sizleri Ankara’da çok iyi temsil ediyorlar. Kahramanmaraş’ın milletvekillerinin başında bizde geliyoruz. Konya’yı temsil ettiğimiz gibi Kahramanmaraş’ın da temsilcisiyiz. 7 Haziran seçimlerinden sonra milletimizin sözünün üzerine söz bilmeyiz dedim. Nasıl Maraş’ın yüzde 61 oyu başımızın tacı ise Türkiye’de ki seçim sonuçları da başımızın tacıdır. Bunun sonucunda ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için koalisyon görüşmelerine başladık. Diğer partiler milletin iradesine yok dedi. Ne dediysek hayır dediler kabul etmediler. CHP çıktı blok siyaseti dedi. AK Parti’yi dışlayabiliriz zannettiler. Hep birlikte olalım dediler. Meclis Başkanını seçelim dediler onu da seçemediler. Biz onların dediklerine hiç bakmadık. Meclis Başkanlığı seçimlerine gittik 258 yiğit AK Partili oy kullandı. Meclis Başkanlığı görevini AK İsmet Yılmaz Parti adına aldı. Başbakanlığı millet verir. Kimse kimseye ikram edemez. Milletin emanetini hiç bırakmadık. Bir saniye dahi sizin bize verdiğiniz emaneti göz ardı etmedik. Hiçbir zaman 13 yıllık iktidarın kazanımlarının tartışmasını yapmayız. Bahçeliyle yaptığımız görüşmelerde her şeye hayır dedi. 3 ay boyuncu hiçbir şeyden kaçmayan parti AK Partidir” şeklinde konuştu.


OYNANAN OYUNA BİR DAHA GELMEYİN ÇAĞRISI
AK Parti’nin zor günlerin partisi olduğunu kaydeden Başbakan Davutoğlu, zor günlerde ayağa kalkan Kahramanmaraş’ın partisi olduğunu söyledi. 7 Haziran’da oynanan oyunun bir daha yaşanmaması gerektiğini kaydeden Davutoğlu şöyle konuştu:

“Memleket terör işgalindeyken her şeye hayır diyenler bizi anlayamaz. Kahramanmaraş’ı da anlayamaz. HDP bir kez daha terörle oldu. Milletin ne dediğiyle değil kandilin dediğiyle oldu. HDP yönetimi teröre karşı tavır almak yerine sırtımızı teröre verdik dedi. Birisi ben sırtımı teröre verdim diyor. Diğeri de gidin terörle mücadele edin diye akıl verirken bizimle hükümet kurmaktan kaçtı. Bunların ikisi de aynı mantığa dayanıyor. Silahlar magmaya kadar gömülmedikçe terörle mücadeleye hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz. Millete fitne sokmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Bunları biliyoruz. Seçime kadar demokrasi derler seçimden sonra kandil derler. 7 Haziran da oyunu gördük bir daha bu oyuna izin vermeyelim. Kahraman şehrin Kahraman insanları biz sevmeyi öğretmeye geldik. Herkese Kahramanmaraş’ın muhabbetini göstermeye geldik. Bahçeli HDP ile birlikte hareket ederek sandıkların Cizre’de, Silopi’de, Yüksekova da daha güvenli bir şekilde oy atılmasına engel oldu. Peki, sebep ne yapmak istiyor bunlar? Tek sebepleri var kime giderse gitsin oy ama yeter ki AK Parti oy kaybetsin. Bu mesele artık bir AK Parti meselesi değil, bu mesele bir şahıs meselesi değil bu mesele memleket meselesidir. İşte biz memleket meselesini çözmek için Cumhurbaşkanımızın verdiği görevle seçim hükümeti kurduk. MHP ve CHP 3 aylık bir hükümete bile Türkiye katkıda bulunmak için evet diyemediler. 3 aylık bir hükümete bile katılmayanlar anayasanın hükümete katıl dediği yerde anayasayı hiçe sayanlar 3 ay bile sorumluluk almayanlar şimdi 1 Kasımda 4 yıl için nasıl sorumluluk alacaklar. Çünkü onların meselesi parti meselesi onların meselesi koltuklarını koruma meselesidir. Ama bizim meselemiz memleket meselesi. Memleket işgal altındayken Kahramanmaraşlılar sağa sola baktılar mı bakmadılar. Rıdvan Hoca baktı mı bakmadı. Biz buradayız dediler. Memleket meselesi omuzdaysa 7 düvene meydan okuruz dediler. Şimdi bizde Rıdvan Hoca’nın talebesi Ahmet Hoca diyoruz ki memleket terör baskısı altındayken, sınırlarımızda şu veya bu ülkenin uçakları bizi tehdit etmeye cüret ederken biz hiçbir zaman memleket meselesinin uzağına düşmeyiz” ifadesini kullandı.

DAVUTOĞLU: “BEN DE BİR EDEYİM”
Kendisinin de bir ede olduğunu söyleyerek Kahramanmaraş halkından 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye oy vermelerini isteyen Başbakan Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aziz Kahramanmaraşlılar biz memleket meselesine sahip çıktıkça siz de memleket meselesi diyecek misiniz? Bir ede olarak söylüyorum. Gün birlik günüdür. Bir olmaya var mısınız? Bu milletin birliğini insanlarımızın kardeşliğini kimsenin bozmasına asla izin vermeyeceğiz. Hukuk içinde kalarak vatandaşımızın haklarını muhafaza edeceğiz. Şunu da ifade edeyim. Beyannamemizde açıkça söylediğimiz gibi AK Parti olarak Birlik ve kardeşlik projesine her meselede çözüm irademize sonuna kadar sahibiz. Aynı iradeyi koruyoruz ve bu iradenin yegâne sahibi de AK Parti’dir. Bu ülkenin gençlerini birbirlerine düşman etmeye asla izin vermeyeceğiz. Dış mihraklara biz biriz diriyiz diyecek miyiz? Değerli kardeşlerim bizde ki muhalefet böyle onları kendi küçük hesaplarıyla bırakalım. Onlar kendi zihniyetlerinin gereğini yapacak. Bizde kendi bildiğimiz inandığımız doğruların takipçisi olacağız.

Memleket meselesini çözmek için ne lazım tek başına iş başına lazım. Bir daha söyleyelim de duysunlar bizim en önemli meselemiz memleket meselesi. O zaman inşallah 1 Kasımda tek başına iş başına diyelim” dedi.

AK PARTİ’NİN HER KESİME MÜJDESİ VAR
AK Parti’nin iktidara geldiğinde hayalcilikle suçlandığını hatırlatan Davutoğlu, “Hatırlayın biz iş başına geldiğimizde projelerimizi programlarımızı iş başına koymuştuk da bu küçük muhalefet bizi hayalcilikle suçlamışlardı. O zaman demiştik ki 2002’lerde paradan 6 sıfırı atarız demiştik atamazsın dediler attık mı attık. Dediler ki her yere üniversite mi kurulurmuş canım mümkün değil dediler. Ama kurduk. AK Parti tek gerçek AK Parti tek kadro tek başına iş başına. Şimdi yetmedi emeklilerimiz biz ev sahibi olmak istiyoruz dediklerinde ayda 250 TL ile emeklilerimizi ev sahibi yapacağız. Aynı imkanı asgari ücretle çalışan kardeşlerimize de vereceğiz. Şimdi işçilerimize sesleniyorum. Asgari ücreti bin 300 TL yapacağız inşallah. 1 Kasımda bizi kimseye muhtaç etmeyin. Desteğinizi arkamıza verin. İnşallah hep beraber çok güzel bir neticeye Kahramanmaraş’ta imza atalım. Bakın Kahramanmaraşlı edeler bizden ne isterse biz onu yaparız. Kahramanmaraşlılar 7’den 70’e toplumun tamamını kucaklayan yegane parti AK Parti’dir. 81 vilayet arasında hiçbir bölgede ayrımcılık yapmayan 81 vilayeti bağrına basan yegane parti AK Parti’dir. Gencine emeklisiyle birlikte sahip çıkan yegane partiyiz. Her kesime müjdelerimiz var. Herkese sözümüz var. Esnafımıza 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği sağlayacağız. Endistüri ve organize sanayi bölgelerinde arsa maliyetlerini düşüreceğiz. Ve şimdi hepiniz için bütün esnafımız için devrim mahiyetinde bir adım atıyoruz. Kadın girişimcilerimize desteğimize devam edeceğiz. Söylemiş olduğum 100 bin TL faizsiz kredi vereceğiz ve değerli bacılar bu kredinin kefili de devlet olacak. Kadına karşı şiddetle mücadelemizi 78 milyonla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.


BAŞBAKAN HIZLI TREN MÜJDESİNİ VERDİ
Kahramanmaraş’a yapılan ve yapılacak hizmetleri bir kez daha gündeme getiren Davutoğlu, 13 yılda 14 milyar lira yatırım ve destek sağlandığını belirterek şöyle konuştu:

“İhracat rakamı Kahramanmaraş’ın 110 milyon dolardı şimdi ise 906 milyon dolar. 404 okul aralarında 400 yataklı Necip Fazıl Şehir Hastanesinin de olduğu 58 sağlık tesisi, 76 taşkın koruma tesisi, 32 gölet sulama tesisi, 30 spor tesisi, 4 adalet sarayı, 2 bin 315 konut inşaat ettik. Kahramanmaraş’a 226 kilometre bölünmüş yol yaptık. Kahramanmaraş’ı bütün güzel komşuları ile bölünmüş yollarla bağladık. Kahramanmaraş-Göksun yoluna 6 tünel yapıyoruz hayırlı olsun. 4 bin 556 metre uzunluğunda ki bu tünelleri en kısa sürede açacağız. 13 yılda Kahramanmaraşlı çifçilerimize 1,1 milyar dolar destek sağladık. 172 milyon fidan diktik. Ayvalı ve Klavuzlu barajlarını yeniden inşa ettik. 2006’da doğal gazı getirdik. 3 bin 508 konut 7 spor tesisi 35 gölet ve sulamayı da şu anda yapıyoruz en kısa sürede tamamlayacağız. 2 büyük barajımızın yanına Adatepe barajını ekliyoruz. Ayrıca 7 baraj daha inşa edeceğiz. Barajlarla Kahramanmaraş’ın bereketine bereket katacağız. Sır barajının olduğu yere Büyükşehir Belediyemizle orada ki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için arıtma tesisi yapacağız. Aralarında 500 yataklı sağlık kampüsünün de olduğu 16 yeni sağlık tesisi yapacağız. Kahramanmaraş’ta okumak isteyip bu güzel şehre gelmiş gençler için 3 bin kişilik bir yurt yapıyoruz. Kahramanmaraş’ın ihtiyacı olan 3 organize bölgesi olan sanayi projesine hızla devam ediyoruz. Maraş biberi iş kümesi projesini başlatacağız. Kahramanmaraşlı biber üreticilerimiz dünya standartlarını yakalayacak. Göksun yolunun yapımına hızla devam ediyoruz. Maraş’a dev bir lojistik merkez yapacağız. Türkoğlu lojistik merkezi projesi ile Maraş güneydoğudan Akdeniz’e demir yolu taşımacılığın kalbi olacak. Kahramanmaraş’a hızlı tren gelecek. Adana, Gaziantep hattı Nurdağı’ndan Kahramanmaraş’a ulaşacak. Türkiye’ye ne yenilik gelirse istikbalimizin, şiirimizin başkenti Kahramanmaraş’a da gelecek. Biz ihtiyaçları da biliyoruz yapılması gerekenleri de Kahramanmaraş’ın türküsünde de söylediği gibi; ‘çift sürüm ekin ekmeyen, meydana sofra dökmeyen, arının kahrını çekmeyen ne bilir malın kıymetini’ dediği gibi tam da bizdeki muhalefete göre bir türkü. Onlar arının kahrını çekmiyorlar ki balın kıymetini bilsinler. Biz arının kahrını çekmeye de hazırız balın da kıymetini biliriz. Burada ki bal Kahramanmaraş’ın oyudur. 1 Kasımda sandıklarımızı oylarımızla bereketlendirelim. Biz memlekette ekini de ekiyoruz. Balın kıymetini de biliyoruz. Muhalefet derdine yansın. 1 Kasım’a sayılı günler kaldı. Birileri yine kumpas, komplo, tuzak peşinde. Bulanık, puslu sisli bir hava oluşturma peşinde. Sandıkta milletin iradesine tecelli edecek planlar peşinde. İstanbul’da ayrı güneydoğu da ayrı provokasyonlar düzenliyorlar. Seçim yaklaşırken Türkiye’nin fotoğrafını dünyada yaralamak için demokrasiye ifade özgürlüğüne gölge düşürmek istiyorlar. Bu seçim sürecinde ki bütün maskeleri indireceğiz. Millete, milletin iradesine tuzak kurmaya çalışanlar bunu başaramayacaklar. Millet seçimde AK Parti diyecek. AK Partiyle güzel günler görecek” diye konuştu. Kahramanmaraş’ın Cumhurbaşkanı’na her zaman destek verdiğini dile getiren Başbakan Davutoğlu “Kahramanmaraş’ın da desteğiyle yeni Türkiye’yi inşa edeceğiz.

1 Kasımda demokrasi şöleni yapacağız. Bizim meselemiz memleket meselesi bunu çözmek için de tek başına iş başına demek lazım. Kazanan milletimiz olsun. Allah yolumuzu açık menzilimizi hayır eylesin. 1 Kasım demokrasi zaferimizdir. Allah yolumuzu açık menzilimizi hayır eylesin” diyerek vatandaşlara karanfil gönderdi.

AK PARTİ 1 KASIM’DAN SONRA TEK BAŞINA İKTİDARA GELECEK
AK Parti Grup Başkanvekili aynı zamanda Milletvekili Adayı Mahir Ünal, Başbakan Davutoğlu Miting alanına gelmeden önce kürsüye çıktı ve hemşerilerine seslendi: “Maraş bugün güzel bir misafirin var. Bilge bir misafirin var. Bu medeniyetin ruhunu Maraş’ın ruhunu kelime kelime anlatan Hocamız burada. Toprağın yağmuru beklediği gibi 1Kasım’ı bekliyorsunuz. Bugün bu meydanda toplandığınız gibi milli olmayan bu milletin iddialarından ve bağımsızlığından vazgeçmeleri için adeta çaba sarf edenlere 1 Kasım’da zaferi göstereceksiniz. Her seçimde ne zaman Maraş şahlandıysa Türkiye şahlandı. Maraş bu medeniyetin vicdanını merhametini hep içinde taşıdı. Maraş bir ocak oldu. O yüzden şair ‘Maraş Türkiye’nin kalem kaşıdır’, ‘Maraş Türkiye’nin köşe taşıdır” dedi.


AK PARTİ’NİN KALESİ KAHRAMANMARAŞ
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise, “Bu büyük davada hedefe doğru yürürken sizlerin büyükşehir belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Sizlerin omuzlarımıza yüklemiş olduğu o sorumluluğun farkındayız. Göreve geldiğim günden bu yana sizlerin omuzlarımıza yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız ve gereğini yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Dev projeleri bir bir başlattıklarını belirten Erkoç, “Büyük medeniyetin kadim şehirlerinden olan Kahramanmaraş’ı yeniden inşa etmek için büyük hamleler yapıyoruz” ifadesini kullandı.
Haber: Mücahit Dalkara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

bahis ekbonus.com Bonus Veren Siteler

Casino Siteleri Deneme bonusu Bahis Siteleri