banner263

Aycan, Süleyman Soylu'ya sordu!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı aracılığıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya uyuşturucuyla mücadele kapsamında 2020 yılında kaç uyuşturucu satıcısı yakalandığını ve uyuşturucu satıcısı ile uyuşturucu kullanıcısının nasıl ayırt edildiğini sordu.

Aycan, Süleyman Soylu'ya sordu!

Ülkemiz için ciddi bir tehdit olan uyuşturucuya karşı verilen mücadelede istatistik veriye ulaşmak isteyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya TBMM aracılığıyla Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince cevaplamasını istediği soru önergesi sundu.

Prof. Dr. Aycan, soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Uyuşturucu kullanımının önlenmesinde en önemli unsur kişilerin uyuşturucuyla tanışmasını önlemek ve uyuşturucuya ulaşmasını önlemektir. Bu nedenle sokakta veya herhangi bir yerde uyuşturucuya ulaşılmamalıdır. Bu kapsamda;

  1. 2020 yılında kaç uyuşturucu satıcısı yakalanmıştır? Bunların kaçı tutuklanmıştır?
  2. Sokakta uyuşturucu satıcısı ile uyuşturucu kullanıcısı nasıl ayrılmaktadır? Bu konuda ne gibi sorunlar yaşanmaktadır? Bu konuda Bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır?

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 17:22

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER