AK Parti 5’nci Olağan Kongreye hazırlanıyor

AK Parti 5’nci Olağan Kongreye hazırlanıyor

Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili Aday adaylarının Başvuruların tamamlanmasının ardından AK Parti\'de 12 Eylül\'de yapılacak olan olağan büyük kongre için hazırlıklar sürüyor 

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Güngör’ün yaptığı basın açıklamasında seçim öncesi son değerlendirmeleri yaptı. Başkan Güngör, “1 Kasım anlamı, yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarihtir” dedi Başkan Güngör açıklamanın devamında şunları söyledi: “Coğrafyamızın ve topraklarımızın makûs talihini değiştirme kararlılığı olan ve bunu ispatlamış tek hareket AK Parti ve onun kadroları için 1 Kasım anlamı, yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarihtir.1 Kasım’a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır. Bu nedenle 1 Eylül 2014’de başlayan kongre sürecimiz ve bu esnada gerçekleşen mahalle, belde, ilçe ve il kongrelerimiz her noktada coşku, heyecan ve birliktelik içerisinde geçmiştir. Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ’nun ve parti yetkililerimizin katıldıkları kongreler bütünleşmemizin, tazelenmemizin ve tabanımızın verdiği yetkiyle sorumluluklarımıza yeniden heyecanla başlatmamızın teminatı olmuştur. Şimdi aynı anlayışla 5. Olağan Kongre sürecimizi \"Olağan Büyük Kongremizle\" tamamlıyoruz. 12 Eylül tarihi Türkiye’ nin en talihsiz günlerinden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015’te, bugünü AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır. 1. Olağan, 2.Olağan, 3.0lağan, 4.0lağan ve 1. Olağanüstü Kongrelerimiz AK Partimize, tabanımıza ve teşkilatımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçlerde Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Şimdi aynı vazife 5. Olağan Büyük Kongrededir. Bu kongremiz Türkiye’nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, 1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, 2023,2053 ve 2071\' e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır.

‘BU KONGREMİZ TEK BAŞINA İKTİDARIN ANAHTARIDIR’

Birliğimizle, hedeflerimizle Yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz. AK Parti, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sıkça vurguladığı ifadesiyle “Kökü mazide, gözü atide” bir harekettir. Kendini oluşturan ve geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, onlara sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan, gelişmeyi hedefleyen değerlerinden ve hedeflerinden sapmayan “Milletin Partisidir” Ve AK Parti hareketi, Genel Başkanımız ve Baş bakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ifadesiyle konjonktürle şartlarda çıkmış konjonktürle bir hareket değildir. Selçuklu, Osmanlı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet i nasıl süreklilik çizgisi gösteriyorsa, biz tarihin içinde yürüyen, tarihin özneleriyiz. AK Parti tarihinin her gününün bir anlamı vardır. Girilen her yerel ve genel seçimin bir anlamı vardır. Yapılan her kongrenin bir anlamı vardır. AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazananlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıkmıştı. Cumhuriyetimizin 100.yılında bölgesinin ve dünyanın saygınlığını tam manasıyla elde edip, insanımızın ve medeniyetimizin tüm unsurlarıyla yükselmesini hedefliyordu.

Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de Milli İradenin kararını tereddütsüz kabul eden AK Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir.

Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur.

Türkiye’nin siyasi irade ve hükümet iradesi boşluğuna düşeceğini hesap edenler ekonomik, siyasi istikrarsızlıkla birlikte, milli birlik ve kardeşlik sürecinide terörle sabote ederek, milletimizi kazanımları ve hedeflerinden uzakla ştırmamaya teşebbüs ettiler.

AK Parti, ülkemizi ve insanımızı, birikimi, tecrübesi ve ortak aklıyla birlikte kurulan bu oyunlardan uzaklaştırmayı başarmıştır. Milletten aldığı iradeyi her gün hakkıyla kullanıp, yerine getirmiştir. Geçen 3 aylık süre ve olaylar, ülkemizin 21. asrın başından itibaren diğer ülkelerden üstünlüğünün tek başına iktidar olduğu gerçeğini bir kez daha tüm a çıklığıyla ortaya koymuştur. Bugün üzerinde ısrarla konuşulan siyasi istikrar ve ekonomik istikrarın kaynağı, özgüvenle attığımız tüm adımların kaynağı hep tek başına iktidar olmuştur.

Hedefimiz Anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkânı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır”

Haber: Kübra Dilbirliği

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER