Aday adaylığı kervanına bir isim daha katıldı

Aday adaylığı kervanına bir isim daha katıldı

Siyasi hayatına 2001 yılında AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları kurucu üyesi olarak atılan Asiye Bilgetecan, gönüllü olarak halen arka planda siyasi çalışmalarına devam ederken AK Parti Kahramanmaraş 26. Dönem Milletvekili Aday Adayı kervanına katıldı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Asiye Bilgetecan, milletvekili aday adaylığı ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu. Açıklamasında, “Allah nasip ederse omuzlarıma almaya çalıştığım sorumluluğun farkındayım. Ancak bizlere düşen görev, sorumluluktan kaçmak değil, aksine bu milletin bir evladı olarak memleketimize onur ve şerefle hizmet etmektir” dedi. 

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Asiye Bilgetecan, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Her şeyden önce ülkemizin ve milletimizin bugünkü siyasi istikrarsızlık, içeride ve dışarıda ülkemize yönelik terör saldırılarından kurtulması için varınızı-yoğunuzu, gecenizi-gündüzünüzü vererek yapmış olduğunuz objektif çalışmalarınızı, projelerinizi ve emeklerinizi desteklediğimi bildirerek saygı ve selamlarımı sunmak istiyorum. Türkiye’nin karanlık günlerinin aydınlanmaya başlandığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları kurucu üyesi olarak siyaset hayatına atıldım. 2001-2015 halen kurucu üyesi ve cefakâr/vefakâr AK Parti gönüllüsü olarak arka planda siyasi çalışmalarım halen devam etmektedir. AK Parti teşkilatında kurucu üyesi olarak görevine başladığım andan itibaren bugüne kadar hiçbir kişisel çıkar ve menfaat gözetmeksizin ülkemizin, milletimizin, şehrimizin, halkımızın sorunlarını çözmeye ve davamıza yakışır bir düzen kurmaya çalıştım. Alışılagelmiş siyaset anlayışının dışına çıkarak, farklı bir siyaset anlayışını hâkim kılarak hiçbir ayırım yapmadan bütün vatandaşlarımızın derdini tasasını paylaşmaya çalışarak AK Parti’mizin kapısını herkese açtım.”

ÜLKEME VE MİLLETİME HİZMET YOLUNDA HER ALANDA YETİŞTİM’

“Misyonum AK Parti olan, vizyonum siyaset, millet, toplum, halk ve insan odaklı problem ve çözüm yollarıdır. 14 yıllık siyasi bilgi potansiyeli olan, Oyak Şirketler Grubuna bağlı ve Türkiye’nin en büyük sanayi işletmeleri sıralamasında 7.sırada yer alan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş de beş yıllık çalışma hayatıma ait iş dünyasında çalışan sorunları ve çözüm yolları ile ilgili tecrübem, 14 yıllık siyasi hayatımdaki toplumsal sorunlar ve çözümleri, sivil toplum kuruluşları ile toplumsal sorunlara yönelik gönüllü çalışmalarım, sosyal çevrem, sosyal medya üzerinden Türkiye'min her kösesinden insanların toplumsal sorunları ve çözüm yolları ile ilgili tecrübelerim, ailem, dostlarım, arkadaşlarımın toplumsal sorunları ve çözüm yolları ile ilgili istişare toplantılarına yönelik tecrübelerim. Ülkeme ve milletime hizmet yolunda her konuda yetişmiş ve siyasi potansiyeli güçlü, istikrarlı, basiretli ve özgüveni yüksek, dürüst, çalışkan, hoşgörülü, sorumluluk sahibi, her alanda yetkin ve donanımlı birisiyim. Eksiğim yok, fazlam olduğuna güveniyorum.”

‘HALKA HİZMET HAKKA HİZMET İNANCI İLE ADAY ADAYI OLDUM’

“Siyaset emek ister, bedel ister. Öncesini saymazsan AK Parti’ye 14 yıl emek verdim. Siyaset bedel ister. Siyasetin bedelini fazlası ile ödedim. AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, "Minareler Süngü/ Kubbeler Miğfer/ Camiler Kışlamız/ Müminler Asker." şiirini okuduğu için 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Siyasetin bedeli buydu belki de. 2007-2012 de İsdemir’de çalışma hayatımın beş yıllık süreci o tarihlerde Ergenekon Operasyonu nedeni ile asker/devlet arasındaki siyasal nedenlerden dolayı çalışma hayatım benim için çok çetin geçti. Ülkemizdeki Ergenekon Operasyonu neticesinde Askeri Yönetim ile aramızdaki görüş ayrılığı ve başörtüsü yasağı nedeni ile sürpriz bir şekilde 18 Eylül 2012 de yollarımız ayrıldı. Siyasetin bedelini çok sevdiğim işimi, işyerimi, kariyerimi, geleceğimi kaybederek ödedim. Siyasetin bedeli buydu bekli de. İşte bu duygu ve düşüncelerimle; Hayatımın çok önemli bir kararını verdim. Allah nasip ederse memleketim için, milletimin için Türkiye’m için "Halka Hizmet Hakk’a Hizmet" inancı ile AK Parti Kahramanmaraş 26. Dönem Milletvekili Aday Adayı olarak bu hizmet kervanına katılıyorum.”

AK PARTİ TEŞKİLATI İÇERİSİNDEN YETİŞEN BİRİYİM’ “AK Parti teşkilatının içinden, teşkilat terbiyesiyle büyüyerek bu günlere geldim. İçinizden biriyim, ben milletim, halktan birisiyim, sizim, siz bensiniz, ben sizim. Çarşıda, pazarda, yolda, sokak da, park da, herhangi bir yerlerde rastladığınız Ayşe’lerden, Fatma’lardan, Hatice’lerden birisiyim.

Bu yola Hakk’a tevekkül ederek çıktım. Önce Allah, sonra kendim, ailem, dava arkadaşlarım, milletim ve beni destekleyen uzak ya da yakınlarımdaki tanıdığım ve hiç tanımadığım vefalı dostlarımı arkama aldım. Allah nasip ederse omuzlarıma almaya çalıştığım sorumluluğun farkındayım. Ancak bizlere düşen görev, sorumluluktan kaçmak değil, aksine bu milletin bir evladı olarak memleketimize onur ve şerefle hizmet etmektir.”

‘GELECEK GÜNLERİMİZ AK VE AYDINLIK OLSUN’

“Bu barış içinde demokratik bir yarış olacaktır benim için. Bu onurlu göreve talip olurken, milletimize ve bu aziz vatana hizmet yolunda ilk günkü kadar dava şuuru ve ahlakına sahip, ilk günkü kadar heyecanlı, ilk günkü kadar coşkulu, ilk günkü kadar istekli ve kararlıyım.

Bu şerefli göreve talip olurken, milletvekillerimin, il başkanımın, il yönetim kurulu üyelerimin, ilçe başkanlarımın, ilçe yönetim kurulu üyelerimin, meslek odalarının, sivil toplum örgütlerinin değerli başkan ve yöneticilerinin, muhtarlarımın, büyükşehir ve belediye başkanlarımın ve yardımcılarımın, belediye meclis üyelerimin, basın ve yayınımızın emekçilerinin, sevgili partililerimin, dava arkadaşlarımın, sevgili Kahramanmaraşlıların desteklerini ve dualarını benden esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum. hiçbir mevki ve makam gözetmeden AK Parti’mizin bugünlere gelmesinde ter dökmüş, emek vermiş gerçek kahramanlarımıza, ak sevdalı kardeşlerime minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Gelecek günlerimiz ak ve aydınlık olsun.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER