Sağlık Yaşam Merkezi Kahramanmaraş’ta

Sağlık Yaşam Merkezi Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü, Türkiye genelinde 8’inci olan Sağlık Yaşam Merkezini tanıtım toplantısı düzenleyerek vatandaşların hizmetine açtı. Toplantısında konuşma yapan Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener, “Merkezimiz vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet vermektedir” dedi. 

Tanıtım toplantısında Türkiye genelinde 8’inci Sağlık Yaşam Merkezi olduğunu belirten Yener, “Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Türkiye’de 8’inci Sağlıklı Yaşam Merkezi 2015 yılı mart ayı itibarı ile hizmete girmiştir” şeklinde konuştu. Sağlık Yaşam Merkezi’nin birçok birimle vatandaşlara hizmet vereceğini vurgulayan Yener, şu ifadelere yer verdi: “Sağlıklı Yaşam Merkezinde psikolojik danışmanlık (yetişkin, çocuk, ergen danışmanlığı), beslenme ve diyet danışmanlığı, sosyal destek danışmanlığı, kronik hastalıklar danışmanlığı ve sigara bırakma polikliniği bulunmaktadır.”

Sağlık Yaşam Merkezinde randevu sistemiyle çalıştıklarına işaret eden Yener, talepler doğrultusunda hasta danışma günlerinin de düzenlendiğinin altını çizdi. Yener, Sağlıklı Yaşam Merkezinde randevu sistemiyle faaliyet gösteriyoruz. Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde 1 doktor, 2diyetisyen, 2 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı ve 2 hemşire bulunmaktadır. Ayrıca talepler doğrultusunda eğitim konuları belirlenip hasta dayanışma günleri düzenlenmektedir. Sağlık yaşam Merkezimiz ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Vatandaşları bu hizmetten faydalanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Haber: Kübra Dilbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER