PALYATİF BAKIM HASTALARINA ÖZEL EVDE SAĞLIK EKİBİ!

Sağlık Bakanlığı tarafından ‘100 Günlük Eylem Planı’ kapsamında başlatılan palyatif bakım hastalarına özel evde sağlık hizmeti, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde de başladı.

PALYATİF BAKIM HASTALARINA ÖZEL EVDE SAĞLIK EKİBİ!

Yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psiko sosyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesini amaçlayan palyatif bakıma, Sağlık Bakanlığı tarafından dikkat çekiliyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı, ‘100 Günlük Eylem Planı’ çerçevesinde başlatılan palyatif bakım hastalarına özel evde sağlık hizmeti, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde de başladı.

“ÖZEL NAKİL ARACIYLA HİZMETE BAŞLANDI”

Konu hakkına İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Sağlık Bakanlığımız tarafından 100 günlük eylem planı kapsamına alınan palyatif bakım hastalarına özel evde sağlık hizmeti ilimiz Necip Fazıl Şehir Hastanesinde başlamıştır. Palyatif Bakım Merkezi bulunan hastanelerde yatarak tedavi gören Palyatif Bakım Hastalarımızın taburculukları sonrasında evde sağlık ve bakım hizmeti ihtiyaçlarının karşılanması için Palyatif Bakım Merkezinde görevli Uzman Hekim, Hemşire ve Yardımcı Sağlık Personelinden oluşan Palyatif Bakım Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi Necip Fazıl Şehir Hastanesinde oluşturularak, kendilerine özel nakil aracıyla birlikte hizmete başlamıştır. Palyatif bakım evde sağlık hizmetleriyle aktif bakıma ihtiyaç duyan tüm palyatif bakım hastalarımıza evlerinde ulaşarak hastane dışı tüm tedavi ve takiplerinin yapılması planlanmaktadır” denildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER