Kahramanmaraş’ta faaliyetlerini sürdüren Saçaklızade Vakfı Kadın Kolları, Abdulhamithan Camii Taziye Evi Toplantı Salonu’nda hanımlara yönelik tanıma tanıtma programı yaptı. Programa gelen misafirlere muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramında bulunuldu.

Yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatan Saçaklızade Vakfı, vakıf bünyesinde kurduğu kadın kollarıyla birlikte daha geniş kitlelere hitap etmeyi amaçlıyor. Düzenlenen programda hanımlardan maddi yardım istemediklerini, sadece yardıma muhtaç olan ailelerin bir nebzede yaşam koşullarına ortak olmayı amaçlayan Saçaklızade Vakfı bu alanda çalışmalarına devam ediyor. Bu faaliyetler kapsamında ihtiyaç sahiplerini belirleyerek onlara yardım yapmayı amaçlayan Saçaklızade Vakfı bu amaçla düzenlediği toplantıda kadın kolları ile bir araya geldi.

VAKIF ÇALIŞMALARI TANITILDI
Düzenlenen programda konuşan Saçaklızade Vakfı Kadın Kolları Koordinatörü Gülnur Demir, vakfın faaliyetler hakkında kadınları bilgilendirdi. Yaptığı konuşmada vakfın amaçlarından bahseden Demir, sözlerine şu şekilde devam etti: “Vakfımızın çalışmalarını hanımlara tanıtmak ve yaptığımız yapacak olduğumuz projelerle ilgili onlara bilgi vermek amaçlı böyle bir program tertipledik. Toplantıda bir maddi beklentimiz yoktur. İstediğimiz tek şey gönüllü olarak faaliyetlerimizde yer almalarıdır. Yardıma muhtaç aile ve çocukların hallerinden anlamaları. Ellerinden geldiği kadar gönülleriyle yardım etmelerini için böyle bir toplantıyı tertipledik. Aşure günü mübarek gün olması dolayısıyla da bu güne getirmeye özen gösterdik. Hem de bu güzel çalışmaları bugün de açıklamak istedik. Saçaklızade Vakfı olarak bayanlara daha öncesinde resmi bir çalışma yapılmamıştır. 3 haftalık bir çalışmayla kadın kolları olarak 3 projeye imza attık. Vakıf olarak birçok insana dokunmaya gayret ediyoruz.”

Haber: Kübra Dilbirliği