MHP’li Aycan ABD’nin ‘Ülkü Ocakları’ kararına sert çıktı!

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Ülkü Ocakları'na yönelik terör örgütü soruşturmasına sert tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “ABD’nin aldığı karar yok hükmündedir” dedi.

MHP’li Aycan ABD’nin ‘Ülkü Ocakları’ kararına sert çıktı!

2022 yılı ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası’nın Temsilciler Meclisinde onaylanan metninde, Ülkü Ocaklarının bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmasını öngören bir madde de yer almasının ardından başta MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere tüm MHP kanadında tepkiler çığ gibi büyüyor. ABD’nin kararına bir tepki de MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’dan geldi.

ÜLKÜ OCAKLARI HER ZAMAN TERÖRÜN KARŞISINDADIR”
ABD’nin ülkü ocaklarıyla ilgili aldığı kararın asla kabul edilemez olduğunu vurgulayan Aycan, “ABD’nin aldığı karar yok hükmündedir. Ülkü ocakları her zaman terörün karşısındadır ve terörle birlikte asla anılamaz. Türk milliyetçileri olarak, ülkücüler olarak daima teröristlerin, Türkiye düşmanlarının, Türk milletinin düşmanlarının karşısındayız. Amerika’da bunu biliyor. Demek ki ülkücülerden korkuyor, ülkücülerden çekiniyor, ülkücülerin varlığından rahatsız” diye konuştu.  

Haber: Emre Akkış

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER