İYİ Parti lideri Akşener Kahramanmaraş’tan seslendi; İsrafı ortadan kaldırmak zorundayız

Kahramanmaraş'ta halka seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “OHAL ilan edilsin, sermaye kontrolü yapılsın' deniliyor, yok öyle şey. Bu can bu bedende oldukça sizin üzerinizden rant elde ettirmeyeceğim. Sizin haklarınızın elinizden alınmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti lideri Akşener Kahramanmaraş’tan seslendi; İsrafı ortadan kaldırmak zorundayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş'ın Afşin ve Göksun ilçelerinde esnafı ziyaret etti.

Akşener, Afşin ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, esnaf gezileri sayesinde sorun ve talepleri dinleme imkanı bulduğunu, o yüzden bu ziyaretleri önemsediğini söyledi. Türkiye'de bazı şeylerin yanlış gittiğini ifade eden Akşener, mevcut düzeni değiştirmek için çalıştıklarını dile getirdi.

Afşin ve Göksun ilçelerinde esnafla da bir araya gelen Akşener, Göksun ilçesinde girdiği bir iş yerinde yüzde 80 engelli raporu olduğunu belirten Erdoğan Aşçı ile bir süre sohbet etti. 650 lira engelli maaşıyla geçimini sağladığını anlatan Aşçı, "Askerlerimize kurşun sıkan, müdahale edenlerle yürüyorsunuz ya o bizi çok üzüyor. Bu yolda yürümeseniz de sade ve özgün, dimdik, tertemiz bir yolda yürüseniz bu sizin için daha iyi olmaz mı?" ifadesini kullandı.

Akşener, bunun üzerine, "Öncelikle 650 lirayla harika bir hayat yaşıyormuşsun, ne kadar güzel. Harika, sen buna devam et." diyerek iş yerinden ayrıldı.

“SİZİNLE BULUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”
Akşener, daha sonra Kahramanmaraş merkeze gelerek, esnaf ziyaretlerine devam etti. Ziyaretler sonrası konuşan Akşener, Aranızda işsiz gençler var. 82 puanla atanamamış öğretmenler, sağlıkçılar var. Sen 82 puanla atanamazken, 50 puanla dayısı olduğu için atananlar var. Biz ele ele verip bu harami düzeni sandıkta oylarımızla yeneceğiz. Senin çocuğun işsizken 5 maaş alan danışmanlar var. Bu haksızlıkları gidermek için el ele vereceğiz. Bir olup bütün olacağız bu düzene son vereceğiz. 24 aydır esnaf esnaf dükkan dükkan geziyorum. Tencere kaynatamayan anne görüyorum. Orada besicilikte çıkan besiciler gördüm. İneklerini kesime gönderen kardeşlerimi gördüm. Yıkılmış çiftçiler gördüm. O kadar çok şey gördüm ki bunu görebilmek için gezmeye, sizinle buluşmaya, dertlerinizi dinlemeye devam edeceğim. Rahatlarını bozduk. Sizi cepte keklik görüyorlardı ama bundan sonra hayır diyoruz.

“KAHRAMANMARAŞ’TA İNANILMAZ HİKÂYELER İŞİTTİM”
Şimdi bugün Kahramanmaraş’ın ilçelerinden merkeze geldim. İnanamayacağız hikâyeler işittim. Yaşlı bir Hanımefendi kulağıma 'Yalnız yaşıyorum, kocam öldü, 15 gündür yemek pişiremedim' dedi. Şimdi ben böyle dediğim zaman sarayda oturanlar, ‘2 tane domates alın yiyin’ diyorlar. Ben o şişko adamlara diyorum ki, kendiniz alında yiyin bakalım görelim. Acayip şekilde zenginleşmiş bir avuç insan var, bunların hepsi AK Partili, gittikçe sayısı büyüyen fakir fukara var, haksızlığa uğramış insanlar var, onlar diğer partili. Buradan size samimiyetle söylüyorum. Bu gece yemek pişirmekte zorlanan kadınlara söylüyorum: Sizi velinimet yapmak boynumuzun borcudur. Ama el ele vermek durumundayız. Bu ülkenin kaynakları var, bu ülke zengin, çalışkan insanlardan oluşuyor ama bu ülkede israfı ortadan kaldırmak durumundayız. Yolsuzluğu, hırsızlığı, bu yolda yol yürüyenlerin önünde durup, bunu kaldırmak zorundayız. Üretimi, üretim, üretimi teşvik etmek zorundayız, istihdam yaratmak durumundayız. Üretenin yanında olmak zorundayız.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 08:42

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sütçü İmam
Sütçü İmam - 1 ay Önce

Yazık birde adam ile dalga geçmiş ne olduğu belli bunların Allah bunlara fırsat vermesin

SIRADAKİ HABER