Aycan, “Şehrimizin sokaklarında bile uyuşturucu kullanılıyor”

Türkiye’de tüm önlemlere rağmen uyuşturucu madde kullanımındaki artışa dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, bu artışın memleketi Kahramanmaraş ve ilçelerinde de görüldüğünü ifade ederek, “Şehrimizin sokaklarında bile uyuşturucu kullanılıyor” dedi.

Aycan, “Şehrimizin sokaklarında bile uyuşturucu kullanılıyor”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul’da söz alan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, hitabında Türkiye’de uyuşturucu madde kullanımın artışına vurgu yaptı. Memleketi Kahramanmaraş’ın sokaklarında bile uyuşturucu kullanıldığını belirten Aycan, madde kullanımındaki artışta PKK ve diğer terör örgütlerinin önemli bir payı olduğunu ifade etti. Uyuşturucu kullanımının azaltılması için yeni önlemler alınması gerektiği uyarısında bulunan Aycan, “Sokakta uyuşturucuyla yakalanan ‘içiciyim’ diyerek serbestçe dolaşmaktadır. Sokakta uyuşturucuyla yakalanan kişiler, uyuşturucunun miktarına bakılmaksızın ‘satıcı’ olarak kabul edilmeli ve tutuklanmalıdır, uyuşturucuya ulaşım mutlaka önlenmelidir” dedi.

“UYUŞTURUCU TEDAVİSİ SADECE İLAÇ VEREREK OLMAMALI”

Ayrıca Aycan, uyuşturucu tedavisinin sadece ilaç vererek olmaması gerektiğini dile getirerek, “Bu kişilerin sosyal ve mesleki rehabilitasyonu sağlanmalıdır. Uyuşturucu bağımlılarının sosyal ortamı mutlaka değiştirilmeli, bir işe yerleştirilmeleri sağlanmalıdır. Aksi hâlde, tekrar uyuşturucu satıcılarının eline düşmektedir ve satıcı olarak kullanılmaktadır.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 17:59

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER