Kahramanmaraş’ta dün sabah saatlerine benzerine az rastlanır bir olay yaşandı. Dalgın vatandaş otomobilini park ettiği yerde bulamayınca çalındı diyerek polise ihbarda bulundu, araç polisin araştırması sonucu bir kilometre uzakta bulundu.

Pazarcık Narlı mahallesinden Kahramanmaraş merkeze alışveriş için sabah saatlerinde gelen Ali Ekşir (35) 46 ZE 525 plakalı otomobilini Şeyh Adil Caddesi üzerine park ederek yanındaki arkadaşıyla beraber yemek yemeye gitti. İki saat sonra otomobilini almak için geri dönen vatandaş otomobilini yerinde bulamayınca 155 polis imdat hattını arayarak yardım istedi. Polis otomobilin hatalı parktan dolayı çekiciyle kaldırılmış olabileceği ihtimali üzerine otoparklarda sorgulama yaptı fakat bulamadı. Daha sonra vatandaşa ulaşan İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosundan bir polis, aracın çalınma ihtimalinin düşük olduğunu, Ekşir’e aracını başka bir yere park etmiş olabileceğini söyledi. Strese giren Ekşir, kendinden emin şekilde otomobilini gösterdiği yere park ettiğini söyledi, güvenlik kameralarından inceleme yapılmasını talep etti. Tecrübeli polis “Kahramanmaraş’ta güpegündüz kimse otomobil çalamaz” dedi, yanına aldığı vatandaşla beraber otomobili aramaya koyuldu. Kısa süre sonra kayıp otomobil bulunduğu yerden bir kilometre uzakta park halinde bulundu. Otomobilini sapasağlam gören Ali Ekşir’in ilk tepkisi “ Bu arabayı buraya kim getirdi” şeklinde oldu. Kısa süre sonra aracı bulunduğu yere kendisinin bıraktığını hatırlayan Ekşir, polisi meşgul ettiği için özür diledi.

‘KAHRAMANMARAŞ’TA OTOMOBİL HIRSIZLIĞI YAŞANMIYOR’
Kahramanmaraş’ın asayiş konusunda kontrol altında olduğunu söyleyen Hırsızlık Bürosu amiri kentte uzun zamandır otomobil hırsızlığının olmadığını belirtti, “Hele gündüz şehir merkezinden otomobil çalacak profesyonel hırsızlar çok şükür yok. Otomobili çalsa bile bunu eritebileceği bir yer yok” diyen polis, bu konuda emniyet kuvvetlerinin çok dikkatli olduğunu belirtti. Sürücüleri her ihtimale karşı uyaran polis, “Otomobil sahipleri özellikle geceleri otomobillerin pencerelerini kapatıldığından ve kapıların kilitli olduğundan emin olmalı. Otomobil çalınmasa da içinden değerli eşyalar çalınabilir” dedi.

Haber: Şenol Güneş