Saçaklızade Eğitim ve Kültür Vakfı kentte yaptığı Sosyal, Kültürel ve hayır çalışmaları ile adından sıkça söz ettiriyor. Vâkıfa gelen öğrencilere vakıf kültürü, paylaşma ve yardımlaşma anlatılıyor. Yaptığı işlerde herhangi bir maddi gelir gözetmeyen Vakıf, çocukların ahlaki ve milli düşüncelerinin gelişmesi adına kitap hediye ediyor. Vakıf aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine 365 gün sıcak yemek ulaştırarak yardımda bulunuyor. Vakıf gönüllülerinin detaylı araştırmasının ardından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler, kendilerine verilen kartlarla günlük 3 çeşit yemek alıyor ve aynı zamanda Saçaklızade Gıda Marketten diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Vâkıfı ziyaret eden çocuklar paylaşma ve yardımlaşma kültürünü yaşayarak aşevinin hazırlamış olduğu yemeklerin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmasında katkıda bulunuyorlar. İnsan odaklı çalıştıklarını belirterek vakfın yaptığı çalışmaları ve yardımları anlatan Saçaklızade Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, “İnsana yatırım yapmazsak yolda kalırız. Amacımız bu yönde, bunun için çocuklarımızı burada topluyoruz. Yani dinine, vatanına, bayrağına, milletine bağlı milli bir düşünce ile çocuklarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

IMG_9718

İNSANA YATIRIM YAPARIZ

İnsan odaklı çalıştıklarının altını çizen Başkan Ali Demirdöğen, “Saçaklızade Vakfı olarak biz yıllardır insan odaklı çalışırız, insana yatırım yaparız. İnsan odaklı derken eğitim konularında özellikle özel okullarımızda iyi bir eğitim verdiğimiz kanaatindeyiz. Bize Allah lütfetti. Bunun için ben ve arkadaşlarım çok çalıştık ve başardık. İki tane öğrenci yurdumuzda da hiçbir masraf almadan hizmet veriyoruz.  Okullarımızdaki öğrencilerimiz ile beraber sık sık genel kültür, ahlaki konular, dini konular, milli konular üzerinde çalışıyoruz. Zaman zaman çocuklarımızı vakfımıza davet ediyoruz. Vakıf kültürünü, paylaşmayı, yardımlaşmayı anlatıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz toplantımızda bütün canlılara karşı merhametli olmamız gerektiğini uzunca anlattık. Çocuklarımız bu konuyla çok ilgilendiler. Hatta çocuklar hocam biraz daha konuşalım şeklinde ısrar ettiler. Yaptığımız her toplantıda çocuklarımıza kitap hediye ediyoruz. Buradaki amacımız okuma alışkanlığı kazansınlar. Hatta zor kitaplar değil kolay kitaplar veriyoruz. Dinimizi, ahlakımızı ve milli düşüncemizi anlatan roman tarzı kitaplardan veriyoruz ki çocuklarımız sık sık okusun. Okumayan insandan hayır gelmez.  Buraya gelen çocuklarımız paylaşma örneği olarak aşağıda bulunan aşevimizde kepçelerle yemek dağıttılar. Bundan çok zevk aldılar. Aileleri de zevk aldı, öyle de olması lazım zaten” diye konuştu.

 4-18

İHTİYACI OLAN AİLELERİ BİZ TESPİT EDİYORUZ

Başkan Demirdöğen son olarak şunları kaydetti, “Biz millet olarak tarih boyuncu tüm insanlara hizmet götürmüş insanlarız. Hala da devam ediyoruz. Bugün Afrika’da sivil toplum kuruluşları aracılığıyla en çok yardım götüren ülke Türkiye’dir. Bunun yanında gıda bankamız var. Yaklaşık 25 senedir bu gıda bankası çalışıyor. İhtiyacı olan aileleri biz tespit ediyoruz. Ellerine limitini bizim belirlediğimiz bir kart veriyoruz. 8 kişilik aile var, 2 kişilik aile var. Ona göre aylık gıda ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Çocuklarımız oraları da gezip gördüler. Bu temin ettiğimiz gıdaların paketlemesini yaptılar ve bundan çok mutlu oldular. Böyle bir hizmet devam ediyor. Çocuklarımızda çok memnun oluyor. Bunu yapmamız lazım. İnsana yatırım yapmazsak yolda kalırız. Amacımız bu yönde, bunun için çocuklarımızı burada topluyoruz. Yani dinine, vatanına, bayrağına, milletine bağlı milli bir düşünce ile çocuklarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu konu da kısmen de başarılı olduğumuz kanaatindeyiz. 25 senedir bu vakıfla ilgileniyorum. Allah utandırmazsa ömür boyu hizmet etmeye devam edeceğim. İnsana yatırım en değerli yatırım.  Allah mahcup eylemesin. Allah hepimizden razı olsun.”

Helete Demirspor ile Karaziyaretspor liderliği bırakmıyor Helete Demirspor ile Karaziyaretspor liderliği bırakmıyor

2-47

HABER: EMRAH ÖZDEMİR