Eğitim dostu bir belediye olan ve eğitime yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Necati Okay Başkanlığındaki Dulkadiroğlu Belediyesi, öğrencilerin yanında durmaya devam ediyor. Aynı zamanda elde edilen başarıyı da karşılıksız bırakmayan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu bağlamda YKS ve LGS sınavlarında dereceye giren öğrencileri düzenlediği buluşma programıyla ödüllendirdi. Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt ile başarılı öğrenciler ve onların öğretmenlerinin katılımıyla Heyecan Bahçesi’nde gerçekleştirilen programda konuşan Necati Okay, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

ZOR OLANI BAŞARDILAR

Onikişubat Belediyesi, yollarda standardı yükseltiyor Onikişubat Belediyesi, yollarda standardı yükseltiyor

Her zaman öğrencilerin yanında olduklarına vurgu yapan Okay, “Bugün bu güzel programa icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Dulkadiroğlu İlçesindeki kıymetli öğrencilerimiz geçen günlerde hem üniversite hem de liselere giriş sınavında başarılı olan öğrencilerimizle ve velileriyle bugün burada birlikteyiz. Ben öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum, hakikaten iyi bir iş başardılar hayata yeni başlayacakları zamanda. Öğrencilerimizin bu başarısında ailelerimizi de unutmamak gerekiyor, onları da bu tebrik ediyorum. Bu başarıları ile hayat çizgisinin, hayat standartlarının belirlenmesinde çok büyük bir etken olacak. Arkadaşlarımız gerçekten de zor olanı başardılar. Zaten bu standarda girdikten sonra gerek lisede gerek üniversitede başarılı olacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

HER DAİM ONLARIN ARKASINDA DURACAĞIZ

Okay; “Biz Dulkadiroğlu Belediyesi olarak, ilçemiz sınırları içerisinde eğitim standartlarını yükseltme adına ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ellerimiz bütün okulların üzerinde, tabi bu imkânlar ölçüsünde. Gençlik Merkezlerimiz, yaşam alanlarımız, çeşitli mesire alanlarımız, öğrenci yurtlarımız öğrencilerimizin hizmetinde. Bunların sayısının az olduğunu, öğrencilerimize borcumuz olduğunun farkındayız. Bizler bu mekânları çoğaltma adına çalışmalar yapıyoruz. Birçok tesisimizi de bu yaz sonuna kadar bitirmiş olacağız. Yeni kurulan ilçenin altyapı standartlarını, eğitim ve üstyapı standartlarının belirli bir seviye getirdik ama hala İlçemizde yapacak çok işimiz var. Bizler bu öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Her daim onların arkasında duracağız. Öğrencilerimizin eğitim hayatlarında neye ihtiyaçları olursa bizde imkânlarımız ölçüsünde onların arkasında olacağımızı belirtiyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt ise şunları söyledi: Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimizle birlikte değerli öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi, velilerimizi bu süreçte öğrencilerimize verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Gençlerimizi yavrularımıza, gelecekte sağlıklı, başarılı, huzurlu güzel bir hayat diliyoruz.”

Haber: Abdulsamet İspir