Elbeğendi İmam Hatip Ortaokulu’nda Müzik Öğretmeni olan Mehmet Koç, boş zamanlarında ve hafta sonlarında renkli bir müzik yaşamı içerisinde sanat çalışmalarını sergiliyor. Yapmış olduğu albüm ve görümsetme çalışmaları, şarkılar, klipler ve besteler, başta öğrencileri olmak üzere çevresindeki pek çok kişiden beğeni topluyor.  Her ne kadar büyük ışıltılı ve gösterişli sahnelerde ve ekranlarda göz önünde olsa da kutsal Öğretmenlik mesleğinden Kopmadan sahnelere ve klip ve beste çalışmalarına devam ediyor. Viranşehir Elbeğendi Köyü’nde 3 yıldır görev yapan Mehmet Koç, her sabah Viranşehir ilçe merkezinden 35 km uzaklıktaki köye yolculuğa çıkıyor. Köy öğretmenlerinin gruplar halinde kendi araçlarıyla ulaştığı köyde, eğitim öğretim bittikten sonra ilçeye yine kendi imkânlarıyla, gruplar halinde dönüyorlar.WhatsApp Image 2023-01-12 at 13.05.36

Seçimden Tahir Gülebak çıktı Seçimden Tahir Gülebak çıktı

ÖĞRENCİLERİNE MÜZİĞİ SEVDİRMEYİ, ÖĞRETMEYİ ÇOK YÖNLÜ OLARAK UYGULUYOR

Yaklaşık 10 yıldır Müzik Öğretmenliği yapan Mehmet Koç’un bu süreç içerisinde " İkimizin Bestesi " ve "Kürecik" isimli yayınlanmış 2 müzik albümü bulunuyor. Albümdeki tüm eserlerine, senaryolarını da kendi yazdığı dizi ve sinema tadında klipler de çekti. Yayınlanan şarkıların çoğunluğunun sözü ve müziği kendisine ait olan ve bunlar dışında eski anonim eserleri de yeni dijital müziğe uyarlayarak dinleyicilerine sunmuştur.  Youtube ve Spotfy gibi büyük müzik uygulamalarında yayınlanan 10 şarkısı ve bunların klipleri yer almaktadır.  TRT ve bazı özel kanalların müzik programlarında da sahne alan Mehmet Koç, öğrencilerine müziği sevdirmeyi, öğretmeyi çok yönlü olarak uyguluyor.WhatsApp Image 2023-01-12 at 13.05.36 (2)

 ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Müzik öğretmeni Olan Mehmet Koç, aileden gelen müzik geleneği ve yeteneğini akademik ölçüde de geliştirmek için konservatuvar sınavlarına girerek Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuarı kazanıp buradan mezun oldu. Bunun yanında besteler yapıyor, şarkılar söylüyor klipler çekiyor ve üretmeye devam ediyor. Eğitim alanında da kendini geliştirmek için Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladıktan sonra uzun yıllar Özel bir kolejde görev yaptı. Daha sonra Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki Elbeğendi İmam hatip Ortaokuluna atandı.  Köy okulunda zor şartlarda görev yapmak onu müzik çalışmalarından ve sahnelerden uzaklaştırmadı. Hala Gaziantep ve çevresinde organizasyonlarda müziksel çalışmalarını ve sahne yaşamını sürdürüyor.WhatsApp Image 2023-01-12 at 13.05.36 (1)

Haber Merkezi