banner287

Serik’te Kahramanmaraş Şenliği

Antalya’nın Serik İlçesi’nde Serik Kahramanmaraşlılar Derneği yönetim kurulunca hazırlanan 6. Geleneksel Bahar Şenliği programını düzenledi.

Serik’te Kahramanmaraş Şenliği

Serik DSİ Park alanında düzenlenen programa hem Serik'te yaşayan Kahramanmaraşlılar hem de Serik halkı tarafından yoğun ilgi gösterildi. Antalya ve Alanya'dan gelen Kahramanmaraşlılarında buluştuğu etkinlikte, Serik Kahramanmaraşlılar Derneği dans ekibinin oyunları, davul zurna dinletisi ve halaylarla başlayıp, öğle yemeğiyle devam etti. Kahramanmaraşlı yerel sanatçı Gülüş Meçhuli tarafından verilen konserde şenliğe renk kattı.

BİRLİK VE BERABERLİK HERKESİ GÜÇLÜ KILAR

Serik Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Mehmet Setirek şenlikte yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Dernekçiliğin ekip ve gönül işi olduğunu vurgulayan Setirek, "Bahar şenliğindeki asıl gayemiz Serik halkı ve hemşerilerimizle birlik beraberlik ve kaynaşmayı artırmak ve beraber olmanın herkesi güçlü kılacağını kavramaktır. Güç birliği ile birçok şeyin başarılması mümkündür. Atalarımız bunu bir elin nesi var iki elin sesi var deyişi ile çok güzel anlatmışlardır. İnsanlar arasında birliği teşvik etmeliyiz. Birlik için bir kişi yetmeyeceğinden, diğer insanların da elinden geldiğince birliği teşvik etmelerini sağlamak ayrıca bir insanlık görevidir. Dernekçilik, ekip işi, gönül işidir. Bundan dolayı emek veren tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Programımıza katılarak bizleri onurlandıran, Serik Esnaf Odası Başkanı Recep Savaş'a, Serik CHP İlçe Başkanı Yusuf Dinç'e, Serik MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet ve yönetimine, Serik Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Demirel'e, mahalle muhtarları Zafer Korkmaz ve Ali Şahin'e Antalya Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Mehmet Akif Yıldız ve yönetim kuruluna, Alanya Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Orhan Maraşlıoğlu ve yönetim kuruluna, Kemer Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Turabi Genç'e,  AK Parti önceki dönem ilçe başkanı Hasan Kozan'a, İsmail Demir'e, Av. Rasim Demirkıran'a, Antalya ve Alanya'dan katılan değerli hemşerilerimiz ile Serik ve çevresinden bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimiz ve kıymetli hemşerilerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER