banner263

Sahte polisler suçüstü yakalandı

Perşembe günü meydana gelen Nitelikli Dolandırıcılık (İletişim Yolu ile Dolandırıcılık) olayında şüpheliler suçüstü yakalandı.

Sahte polisler suçüstü yakalandı

Müşteki H.G. (65) isimli şahsı dolandırmaya çalışan şüpheliler, gelen ihbarı değerlendiren emniyet yetkilileri, titiz çalışmaları neticesinde henüz teşebbüs aşamasında iken dolandırıcılık gerçekleşmeden önledi. Müştekinin toplam 700 bin TL civarındaki ziynet eşyalarının şüpheliler tarafından ele geçirilmesi engellendi. Söz konusu olayın şüphelileri olan A. E ve A. T. isimli şüpheliler polis ekiplerince yakalandı ve çıkarıldığı adli mercilerce adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İletişim Dolandırıcılığı şüphelilerinin Kahramanmaraş’a geldiği bilgisi alınması üzerine yapılan çalışmalarda ise M. G. ve bir S.S.Ç tekrar yakalandı ve şahısların teslim etmiş oldukları yaklaşık 150 bin TL civarında para ve ziynet eşyaları ile ilgili yapılan çalışmalarda olayın müştekisinin H.K.(75) olduğu tespit edilerek, müştekinin eşyaları tam olarak kendisine teslim edildi. Şüpheli M.G. ve S.S.Ç adliyeye sevk edilmesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER