Özel İdare Binası yokluğunu hissettiriyor!

Yıkım haberi Türkiye’de büyük ses getiren ‘Dünyanın En Saçma Binası’ lakaplı İl Özel İdare İş Merkezi’nin yıkımı sürerken, daha önce şehrin her tarafından görünen bina artık yokluğunu hissettiriyor.

Özel İdare Binası yokluğunu hissettiriyor!

Arama Motoru Google’da ‘Dünyanın en saçma binası’ olarak aratıldığında ilk çıkan sonuçlar arasında yer alan Kahramanmaraş’taki İl Özel İdare Binası, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ‘Şehir Meydanı’ projesi kapsamında yıkımı sürüyor. Valilik kampüsü içerisinde yer alan AFAD ve Eski Emniyet binalarının yıkım ve enkaz taşıma işlemlerinin tamamlanmasının ardından 4 ay önce yıkım çalışmasına start verilen Özel İdare Binasının betonarme yıkımına ise yaklaşık 2 ay önce başlanmıştı. 2 kepçe yardımıyla yukarıdan aşağıya doğru yıkımı yapılan ve şu ana kadar yarısı yıkılan Sarı Binanın 2 ay sonra tamamen ortadan kalkacağı tahmin ediliyor.

KİMİ VATANDAŞLAR ÜZÜLÜYOR KİMİ VATANDALAR DA SEVİNİYOR

Belediyenin kasasına 6.6 milyon TL girdiren binanın gidişi artık şehir merkezinde hissedilmeye başlandı. Kentin dört bir yanından görünen ve sarı-mavi rengiyle kendisini belli eden İl Özel İdare Binası büyük bir bölümünün yıkılmasıyla, yüksek kesimlerden bakıldığında dahi gözükmüyor. Bu durum ise kimi vatandaşları üzerken, kimi vatandaşları da ‘Çirkin görüntü kalktı’ diye sevindiriyor.

 Binanın yarısının yıkılmasıyla yüksek kesimlerden bakıldığında artık Trabzon Caddesi daha görünür bir hale geldi.

Haber: Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER