banner263

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan: Engelli istihdamı artırılmalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Engelliler için en önemli konulardan biri engellilerin istihdamıdır, kamu ve özel sektör engelli istihdamını artırmalıdır. Bu durum, engellilerin kimseye bağımlı olmadan yaşaması için son derece önemlidir” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan: Engelli istihdamı artırılmalıdır


 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle açıklamalarda bulundu. Engellilik durumunun hayatın bir gerçeği olduğunu ifade eden Aycan, Tüm kurum ve kuruluşların engellilerle ilgili yapılacak düzenlemeleri ve iyileştirmeleri desteklediklerini, engelli vatandaşların tüm engellerinin kalktığı sağlıklı bir ömür yaşamasını diledi.

ENGELLİLERLE İLGİLİ YAPILACAK İYİLEŞTİRMELERİ DESTEKLİYORUZ

Aycan, şunları kaydetti: “10-16 Mayıs Engelliler Haftası'dır. Engelli kişi sayısı ülkemizde ve dünyada artmaktadır. Nüfusumuzun yüzde 12'sinin en az 1 engeli vardır. Engellilik hayatın gerçeğidir, herkesin başına gelebilir. Engellilerle birlikte yaşamalı, hayatı paylaşmalıyız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz tüm engellilerimizin bağımsız olarak yaşamasından yanayız, engellilerle ilgili yapılacak düzenlemeleri ve iyileştirmeleri destekliyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlar engelli hayatını kolaylaştırmak için gerekli düzenlemeleri yapmalıdır. Özellikle yerel yönetimler şehirde engellilerin yaşamasını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapmalıdır. Engelliler için en önemli konulardan biri engellilerin istihdamıdır, kamu ve özel sektör engelli istihdamını artırmalıdır. Bu durum, engellilerin kimseye bağımlı olmadan yaşaması için son derece önemlidir. Engelli vatandaşlarımıza tüm engellerinin kalktığı sağlıklı bir ömür diliyorum.”

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER