Kahramanmaraş'ta kurbanlık fiyatları belli oldu

Kurban Bayramı öncesi Kahramanmaraş’ta küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları belli oldu. Buna göre, 2022 yılında tosunun kilogramı 65 TL’den, düvenin kilogramı 60 TL’den, ineğin kilogramı 52 TL’den, toklunun kilogramı 68 TL’den, iğdişin kilogramı 66 TL’den satılması tavsiye edildi.

Kahramanmaraş'ta kurbanlık fiyatları belli oldu

9 Temmuz’da idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesi Kahramanmaraş Kasaplar Odası, Kahramanmaraş Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Kahramanmaraş Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası ve Kahramanmaraş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanları 2022 yılı kurbanlık fiyatlarını belirlemek için Kırmızı Et Üreticileri Birliği Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Yapılan toplantıda tavsiye niteliğinde kararlar alınırken; artan üretim maliyetlerinin hesap edildiği ve ülke hayvancılığının sürdürebilirliğinin göz önüne alındığı belirtildi. Ayrıca çevre illerle ve yerel üreticilerle de haberleşip üretici ve tüketici arasındaki dengenin gözetildiği bildirildi.

2021’E KIYASLA YÜZDE 100 ÜZERİ FİYAT ARTIŞI OLDU

Geçtiğimiz 2021 yılında ise belirlenen et fiyatlarında düvenin kilogramı 29 TL, ineğin kilogramı 26 TL, tosunun kilogramı 26 TL, toklunun kilogramı 32 TL, iğdişin kilogramı 30 TL olarak belirlenmişti. 2022 yılında ise yüzde 100 üzerinde fiyat artışı meydana geldi. Bu zamların ardından bayram öncesi vatandaşlara nasıl yansıyacağı merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER