Hopur İçmesi günden güne yok oluyor, yetkililer duyarsız kalıyor

Kahramanmaraş’ın sağlık turizmine ciddi katkıda bulunacak bir potansiyele sahip olan Hopur İçmesi, yıllardır yetkililerin ilgisizliği nedeniyle kaderine terk edilmiş durumda. Suyu ve çamuru ile şifa dağıttığı bilinen değerin kent turizmine kazandırılmasını isteyen vatandaşlar, “Hopur İçmesi günden güne yok oluyor, yetkililer burayı ayağa kaldırmalı” diyor.

Doğası, havası ve suyuyla çevre illeri kıskandıran bir zenginliğe sahip olan Kahramanmaraş’ın bilinen güzellikleri kadar keşfedilmeyi bekleyen birçok değeri bulunuyor. Bu değerlerden biri olan Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Şerefoğlu Mahallesi’nin yakınlarındaki Hopur İçmesi, şu anki haliyle görenlerin içini acıtıyor. Suyu ve çamuru ile deri hastalıklarına, böbrek taşı düşürmeye ve iç hastalıklara iyi geldiği bilinen Hopur İçmesi, geçmiş dönemlerden şifa bulmak isteyen insanların uğrak yeri olurken son dönemde ise yetkililerin ilgisizliği nedeniyle atıl vaziyette bekliyor. Yıllardır kaderine terk edilmiş halde duran Hopur İçmesinin sağlık turizmine kazandırılmasını isteyen kent halkı, şifa kaynağı suyun boşa aktığını belirterek, unutulmaya yüz tutmuş potansiyelin kent ekonomisine ciddi katkı sağlayabileceğini öngörüyor.

YETKİLİLER HAREKETE GEÇMELİ

Görüntüsü itibariyle içler acıtan bölge hakkında konuşan vatandaşlar, yetkililerin harekete geçmesini talep ederek, “Biz bu gibi değerlere sahip çıkmazsak neye sahip çıkacağız. Bu yerin hızlıca koruma altına alınmasını ve ekonomik gelir sağlayacak bir alan haline getirilmesini istiyoruz” dediler.

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER