Evi ve işyerinin eski sevgilisi tarafından kundaklandığı ortaya çıktı!

Kahramanmaraş’ta evi ve işyeri 20 gün arayla 3 defa yanan firikçi esnafı M.K’nın  komşusuyla gönül ilişkisi yaşadığı ve bu gönül ilişkisinden yaşanan ayrılık nedeniyle, sevgilisinin evi ve işyerini kundakladığı ortaya çıktı.

Evi ve işyerinin eski sevgilisi tarafından kundaklandığı ortaya çıktı!

Dulkadiroğlu İlçesi Kanuni Mahallesi’nde firik satışı yapan esnaf M.K’nın 20 gün arayla iki kez evi bir kez de imalathanesinde yangın çıkmıştı. Evde çıkan yangında “sana ucuza firik sattırmam” notu ele geçirilmişti. Bunun üzerine esnaf M.K kendisinin mahallede ucuz firik sattığı gerekçesiyle evinin ve işyerinin kundaklandığını iddia etmişti. Peş peşe yaşanan kundaklama olayının şüphelisini bulmak için harekete geçen Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli şahsı dün yakaladı. Kundaklama olayının ucuza firik satışından kaynaklanmadığı ve esnaf M.K’nın komşusuyla gönül ilişkisi yaşadığı ve bir süre önce ayrıldığı kadın tarafından gerçekleştiği öne sürüldü. Konuyla ilgili Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri ve Sanayicileri Derneği Başkanı Halit Yeninar, bir açıklamada bulunarak kundaklama olayını tarhanacı esnaflarıyla hiçbir alakasının bulunmadığını belirterek tamamen gönül ilişkisinden kaynaklı olduğunu söyledi.

 

HEDEF ŞAŞIRTMAK İÇİN DERNEĞİMİZİN ADI KULLANILDI!

Yeninar, şöyle konuştu: “Bildiğimiz üzere 6 Nisan 2022 tarihinde Kanuni Mahallesi’nde ikamet eden ve Gül Pastanesi adındaki iş yerini çalıştıran tarhana üreticisi ve satıcısı olan M.K kardeşimizin önce evi sonra imalathanesi ve tekrar evi kundaklanmıştır. Bu olaylar dizisinde M.K şüpheli olarak derneğimizi ve dernek başkanı olarak şahsımı, evimi iş yerimi kundaklattı diyerek şikayetçi olmuştur. Bu olay sosyal medyada ve halk arasında derneğimiz ve tarhanacı esnafımız yaptırıyormuş gibi lanse edilmiştir. Bu yüzden dolayı derneğimiz ve tarhanacı esnafımız zan altında kalarak mağdur olmuştur. 6 Mayıs 2022 Cuma günü Emniyet Müdürlüğümüzün kurduğu özel ekip olayların failini yakalamıştır. Kundakçının ifadesi sonucu olayın Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri Ve Sanayicileri Derneği ve tarhanacı esnafımızla alakası olmadığı anlaşılmıştır. Duyumlarımıza göre kundakçıyla esnafımız M.K arasında bir namus meselesi olduğu, hedef şaşırtmak için derneğimizin, şahsımın ve tarhanacı esnafımızın ismi zikredilerek bizleri ön plana çıkarmışlar. Vuku bulan bu hadiseler sonucunda Gül Pastanesi’nin sahibi M.K’nın Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri Ve Sanayicileri Derneğimizin ve şahsım adına ismimizi lekelemekten, uğradığımız mağduriyet ve gördüğümüz zararlardan dolayı maddi manevi tazminat davası açarak haklarımızı arayacağız.”         

                        

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 12:32

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER