banner263

Demokrasi Meydanı’nda trafik haftası standı açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ve Kahramanmaraş Şoförler ve Otomobilciler Odası 7-13 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle Demokrasi Meydanı’nda ortak stant açtı.

Demokrasi Meydanı’nda trafik haftası standı açıldı

Açılan stantlarda yaya önceliği, emniyet kemeri kullanımı ve diğer trafik kurallarının yer aldığı broşürlerin yanı sıra düdük, şapka, tişört ve kalem gibi hediyeler vatandaşlara verildi. Benzer stant Perşembe günü Piazza AVM önünde açılacak ve vatandaşlara yapılan bilgilendirme devam edecek. Trafik Haftası nedeniyle açılan stant ile ilgili açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Melike Özdemir, vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu söyledi. Olabildiğince fazla sayıda vatandaşa ulaşmaya çalışacaklarını ifade eden Özdemir, vatandaşlardan gelen ilgiden dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

OLABİLDİĞİNCE FAZLA SAYIDA İNSANA ULAŞAMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Özdemir, “Bu hafta trafik haftası, trafik haftası vesileyle bilinçlendirme için öncelikle yayaların önceliğini ve sürücüleri bilinçlendirmek için emniyetle birlikte iç işleri bakanlığının talimatıyla çalışma yapıyoruz. Bugünde vatandaşlarımızın arasındayız. Çeşitli broşürlerimizle, hediyelerimizle hem bilinçlendirme hem de yaptığımız işleri tanıtımını yapıyoruz. Bu çalışmayı emniyet, jandarma, şoförler odası ve büyükşehir belediyesi ulaşım daire başkanlığı olarak ortaklaşa yapıyoruz. Vatandaşların ilgili çok iyi, sabahtan beri buradayız. Trafikte kullanılan levhalarımız, trafikte kullanılan afişlerimiz ve hediyelerimize çok ilgi var. Gelen vatandaşlar sorular soruyorlar. İlgiden memnunuz. Bugün burada stant açtık. Perşembe günü de Piazza AVM’nin önünde stant açacağız. Bu hafta boyunca trafik haftası olması dolayısıyla çeşitli çalışmalar yapacağız. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde yapıyoruz. Olabildiğince fazla insana ulaşmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Haber: Burak Alkaya

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER