Büyükşehir 'Bal'landı

ATC Atletic Maraşspor’u 3-1 mağlup eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Bölgesel Amatör Lige (BAL) yükseldi.

Büyükşehir 'Bal'landı

Kahramanmaraş Nihat Bozdağ 1. Amatör Küme Büyükler Liginde gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar Play-Off grubunda mücadele etti. Play-Off grubunda ise aynı puana sahip olan ATC Atletic Maraşspor ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Bölgesel Amatör Lige yükselme baraj maçında kozlarını paylaştı. Batıpark Futbol sahasında oynanan maça futbolseverler yoğun ilgi gösterdi. Ahmet Cengiz Gök, Murat Emre ve Abdullah Mesut Doğru hakem üçlüsünün yönettiği maç Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün vuruşuyla başladı. Karşılaşmaya her iki takımda kontrollü başlarken pozisyon üretmekte de güçlük çektiler ve maçın ilk yarısı 0-0 beraberlikle tamamlandı.

GOLLER İKİNCİ YARI VE UZATMALARDA GELDİ

İlk yarıda olduğu gibi ikinci yarının başlarında her iki takımda atak geliştiremedi. Maçın 70. Dakikasında gelişen bir atakta Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, ATC Atletic Maraşspor kalesinde golü bularak maçta 1-0 öne geçti. Bulduğu gol sonrası kendi yarı sahasına çekilen ve rakibin ataklarını savuşturan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü maçın son dakikalarında ATC Atletic Maraşspor’un golüne engel olamadı ve 90 dakika 1-1’lik beraberlikte sonuçlandı. Maçın beraberlikle sonuçlanmasıyla 30 dakikalık uzatma bölümüne geçildi. Uzatma dakikasının ilk yarısında ve son dakikasında Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bir kez daha rakip kalede goller bularak 3-1 öne geçti. Maç Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 3-1’lik üstünlüğüyle sona erdi. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 2022-2023 sezonunda Kahramanmaraş’ı Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 09:13

MAHMUT BEYAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER