Buğday, hasat için hazırlanıyor

Buğday hasadına sayılı günler kala çiftçileri yerinde ziyaret eden Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, bereketli bir hasat dönemi olmasını temenni etti.

Buğday, hasat için hazırlanıyor

Kahramanmaraş’ta havaların ısınmasıyla buğday hasadına sayılı günler kaldı. Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, Kahramanmaraş Yeniyapan Mahallesi’nde buğday tarlasını ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Mehmet Çetinkaya, Hasat döneminin bereketli geçmesini ve çiftçilerin zarara uğramamasını diledi.

YAĞIŞLARIN MEVSİM NORMALLERİNDE OLUŞU BUĞDAYLARIN GELİŞİMİ İÇİN ÇOK GÜZEL OLDU

Başkan Çetinkaya, “Kahramanmaraş’ta 2022 yılı çiftçimizin alın teri emeğinin karşılığını alacağı hasat zamanına sayılı günler kaldı. Buğday arazilerinde buğdaylarımızın ve arpalarımızın gelişimi, Mayıs ayında yağışların mevsim normallerinde oluşu buğdayların gelişimi için çok güzel oldu. Nisan ayında yağışlar geç kalmış olsa da ayın sonlarına doğru yağışların gelmesi bizleri mutlu etti. Ümit ediyoruz ki, açıklanacak olan Toprak Mahsulleri ofisinin müdahale fiyatı, çiftçilerimizin yüksek girdi maliyetleri göz önünde bulundurularak karar verilir. Açıklanacak rakamın çiftçilerimizi memnun edecek bir rakam olmasını, emeğinin ve alın terinin karşılığını almasını temenni ediyoruz. Buğday, mısır, arpa gibi stratejik ürünlerin ülkemiz adına son derece önemli olduğu bu dönemde çiftçilerimizin herhangi bir zarara uğramadan hasadını gerçekleştirmesini diliyoruz. Rekoltenin 500-600 kiloları bulduğu ve çiftçilerimizin ürünlerini değerinde satabileceği bir hasat dönemi olur’’ dedi.

Haber: Ömer Harmankaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER