Alibaba.com iş ortaklarından TradeFive’ın CEO’su Kahramanmaraş’ta e-Ticareti anlattı

Türkiye Alibaba.com alış-veriş sitesi iş ortaklarından TradeFive’ın CEO’su Emrah Cora, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) kentteki iş insanlarına yönelik e-ihracatta yakalanabilecek yeni pazar ve yeni alıcı fırsatları konusunda seminer gerçekleştirdi.

Sunum eşliğinde gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren seminerde TradeFive CEO’su Emrah Cora ile İş Geliştirme Müdürü Ali Can Polat, katılımcılara güncel e-Ticaret verilerinden, Türkiye ve dünyanın e-Ticarette ne konumda olduğuna kadar birçok konuda bilgi paylaştı. TradeFive’ın bu alanda firmalara nasıl destek olacağının da anlatıldığı sunum hakkında değerlendirmelerde bulunan CEO Emrah Cora, girişimcilere e-Ticaretle ilgili bir mesaj verdi. e-Ticaretin çok keyifli ve çok trend bir konu olduğuna vurgu yapan Cora, “Bu alanda başarılı olmak için irade ortaya koymak ve konfor alanlarından çıkıp buraya emek harcamaları gerekiyor. Dünyadaki bu trende uymamız gerekiyor. İşin sahipleri olarak inşallah onlarda bu iradeyi ortaya koyarlar bizlerde onları destekleriz. Ülkemiz kalkınır, Kahramanmaraş kalkınır” dedi.

KAHRAMANMARAŞ’TA E-TİCARET YAPMAK İSTEYEN FİRMALARIMIZIN YANINDAYIZ

Çok keyifli bir organizasyon olduğunu belirten Cora, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Keyifli bir organizasyon yaptık, Kahramanmaraş’a ilk defa geldik. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kuruluna ve değerli çalışanlarına, bu organizasyonu destekleyen herkese ve katılımcılara çok teşekkür ediyoruz, inşallah tekrar Kahramanmaraş’a geliriz. İnşallah Kahramanmaraş’taki firmalar ticaretlerini arttırır, ihracat yaparlar. Çok verimli olduğunu düşünüyorum, çok keyif aldık. Güncel e-Ticaret verilerinden bahsettik, Türkiye ve Dünya’da ne konumda, nasıl trendler mevcut, bizim uzmanlık alanımızda B2B dediğimiz İşletmeden işletmeye E-ticaretten bu alandaki güncel fırsatlardan bahsettik. Ekibimizle firmalarımıza nasıl destek olacağımızdan bahsettik. Kahramanmaraş’ta E-ticaret yapmak isteyen, ihracat yapmak isteyen ve ihracat hacmini genişletmek isteyen firmalarımızın yanındayız. Seminerimizi yaptık, bu çalışmalarımız burada bitmedi iletişim bilgilerimizi paylaştık, bizlere daha sonra ulaşabilirler. Buradan gidiyoruz ama burayla bağımızı koparmıyoruz desteğe devam edeceğiz.”

Yapılan sunumun ardından Cora, katılımcıların merak ettikleri konu ve sorulara cevap verdi.

Haber: Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER