banner287

12 Şubat Stadyumu’na portatif tribün çözümü

 ‘Çürük raporu’ gerekçesiyle maraton tribünü yıkılan 12 Şubat Stadyumu’na, yeni stadyum yapılana kadar maçların oynanması için portatif tribün inşa edilecek. Portatif tribün yapımı için ihaleye çıkılırken, bahse konu ihale 3 Haziran Cuma günü gerçekleşecek, 60 günde de tamamlanacak.

12 Şubat Stadyumu’na portatif tribün çözümü

Kahramanmaraşspor’un maçlarına ev sahipliği yapan 12 Şubat Stadyumu’na geçen yıl ‘çürük raporu’ verilmesiyle Kahramanmaraşspor maçlarını başka şehirlerde oynamak zorunda kalmıştı. Bir takım incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kahramanmaraşlı siyasetçilerle 12 Şubat Stadyumunda incelemede bulunup Kahramanmaraşspor’un maçlarını seyircisiz bir şekilde oynaması yönünde karar vermişti. Ancak Bakanın bu söylemlerinin üzerinden aylar geçmesine karşın hiçbir gelişme yaşanmazken, “12 Şubat Stadyumu akıllarda soru işareti bıraktı” başlığıyla konuyu gündeme getirmiştik. Bunun üzerine Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, gazetemize açıklamalarda bulunarak, 12 Şubat Stadyumuna portatif tribün yapılacağını söyledi.

PORTATİF TRİBÜN İHALE SÜRECİNDE

Portatif tribün yapılınca maçların 12 Şubat Stadyumu’nda oynanması için hiçbir engelin kalmayacağını belirten Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, portatif tribün için ihale sürecinde olduklarını kaydetti.  Boz, “12 Şubat Stadyumu’muzun maraton tribününü yıktık. Oraya portatif tribün yapacağız. Portatif tribünümüzün proje çalışmaları biraz uzun sürdü. Sağ olsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü’müz de bize destek verdi. Dışarıdan da hizmet aldık. Ardından ihale sürecini başlattık. İhalemiz şu an Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) ilandadır. İhale süreci 3 Haziran’a kadar devam ediyor. Ümit ediyorum ki firmalarımız ilanımıza ilgi gösterir. Burada tribünümüzü en kısa sürede bitirmiş olacağız. Yeni stadyum yapılana kadar da Kahramanmaraşspor’umuz 12 Şubat Stadyumu’nda maçlarını oynayama devam edecek. Yeni stadyum yapıldıktan sonra portatif tribünümüzü ilçelerde kullanacağız” şeklinde konuştu.

Haber: Burak Alkaya

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
colombo
colombo - 3 ay Önce

Sayın müdür osmaniyeye geldiğinde ben bu takımın maçlarına bir daha gelmem diyordu ! noldu şimdi ne değişti de Kahramanmaraşsporumuz diyor !

SIRADAKİ HABER