Aralık’ta yapılacak olan Kahramanmaraş il kongresinde CHP il başkanlığına adaylık için yeşil ışık yakan Serbest Mali Müşavir Emre Kazancı seçimler ve kongreler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) hem 7 Haziran’da hem de 1 Kasım seçimlerinde Kahramanmaraş’tan milletvekili çıkaramayınca il teşkilatında hareketlilik başladı. CHP 22 Kasım itibariyle ilçe kongrelerine başlıyor. 2010 ve 2012 yıllarında CHP il başkanlığı seçim inlerine aday olan Kazancı, seçimleri kaybetmişti. 7 Haziran seçimlerinde ise CHP’den Kahramanmaraş milletvekili adayı olmuştu. Mevcut yönetimin 6 Aralık İl kongresinde tekrar aday olmasının doğru olmayacağı görüşünde olduğunu belirten Kazancı, kendisinin ise partinin her kademesinde göreve hazır olduğunu belirtti.

‘TAKIM OYUNCUSUYUM’
Bize verilen hiçbir görevden kaçmadık kaçmayacağız diyen Kazancı, “Siyaset bir ekip işidir bende kendimi ekibin bir parçası olarak görüyorum. Takım oyuncusuyum, ben kendimi öyle addediyorum. Bana derlerse kalede dur ben kalede dururum. Sen oynama tribünde otur derlerse ben otururum. Mevcut yönetimin aday olması ise bir anlam ifade etmeyecektir. Seçim sonuçlarındaki rakamlar aday olmamaları gerektiğini gösteriyor” dedi.

‘BARAJ ALTINDA KALSAK BİLE VEKİL ÇIKARABİLECEK OY ALIYORDUK’
Kazancı, “Kahramanmaraş’ta Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet döneminde yaşamadığı şeyler yaşadı. İki seçim üst üste vekil çıkaramadık. Parti Türkiye genelinde baraj altında kalsa bile Kahramanmaraş’ta biz vekil çıkaracak oy aldık. Şu an ise vekilimiz yok. Şimdi burada herkesin şapkayı çıkarıp önüne koyması lazım. Bu işin sorumlusu kim sebepler neler herkesin düşünmesi lazım. Ama görüyorum ki bazıları kelime oyunları yaparak rakam kargaşası yaratıyor ve bize başarıdan söz ediyor. Bu beni çok üzüyor canımı acıtıyor” şeklinde konuştu.

‘ADAY OLABİLİRİM’
Kazancı konuşmasına şöyle devam etti: “İlçe kongre sürecimiz başladı. Bütün aday arkadaşlara başarılar diliyorum. Umarım eskiden yapılan yanlışları tekrar yapmazlar. Hep beraber el birliğiyle partimizi layık olduğu yere getirmek için yeni bir sayfa açacağız. İl delegeleri de seçilecek onlar bir seçilsin, beni uygun görürlerse il başkanlığına adaylığımı koyabilirim.”

‘BAŞKANLIĞI 1 OYLA KAYBETMİŞTİ’
Kazancı, “Adayım demekle aday olunmuyor. Delegelerin yüzde 20 oy almak gerekiyor. Daha önceki il başkanlığı seçiminde partinin ilçe başkanları ve diğer belediye başkanları İl Başkanımız Esat Şengül’e destek vermişlerdi. Bunlara rağmen ben sadece 1 oyla kaybetmiştim seçimi. Maalesef Genel Merkezimiz de bana destek vermemişti. Ben bu şartlarda çok iyi oy almıştım” diye konuştu.

‘AİLECEK CHP’LİYİZ’  
Konuşmasının devamında Kazancı şunları kaydetti: “Üç nesildir Cumhuriyet Halk Partisine hizmet etmiş bir aileden geliyorum. Bu benim için çok büyük bir onur. Dedemle başlayan babamla ve benimle devam eden bir CHP’li kimliğimiz var. Ben de bu onuru çocuklarıma bırakmayı umuyorum. Partililerimiz de bizi takdir ettiler, bu da bizim için bir övünç kaynağıdır.” Haber Merkezi