Kahramanmaraş’ta yaya önceliğine dikkat çekildi! Kahramanmaraş’ta yaya önceliğine dikkat çekildi!

25 yıl önce kayıp olarak bildirilen 2 kişinin öldürülerek Dulkadiroğlu ilçesi, Ballıca Mahallesi Büğlek Caddesi üzerindeki evin bahçesine gömüldüğüne yönelik ihbar alınmış ve alınan ihbar üzerine Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yeri inceleme ekipleriyle birlikte ihbarda belirtilen adreste çalışma başlatmıştı. İş makinesiyle başlatılan kazı çalışmalarına arkeologlar da katıldı. Kazı ekibi önce Z.T.'nin, onun altında da babası A.T.'nin kemiklerini buldu.

ÖNCE KOCASINI, SONRA KIZINI ÖLDÜRÜP ÜST ÜSTE GÖMDÜ

Yaşanan esrarengiz cinayetin sır perdesi 75 yaşındaki H.T’nin itirafıyla aydınlatıldı. Edinilen bilgiye göre, Emniyetteki sorgusunda H.T,1997'de namus meselesi yüzünden kocası A.T. ile tartıştığını, tartışmanın sonunda eşini av tüfeğiyle öldürüp evin bahçesine gömdüğünü, 3 yıl sonra kızı Z.T.'yi yemeğine kattığı zehirle öldürdüğünü, onun cesedini de bir fıçıya koyup eşinin cesedinin üzerine gömdüğünü söyledi.

Öte yandan, eşi H.T. ve oğlunun aralarında olduğu 6 kişinin emniyetteki sorgusunun devam ettiği, işlemleri tamamlanınca adliyeye sevk edileceği öğrenildi.