Ekonomik koşulların her geçen gün daha da ağırlaştığı bir dönemde Kahramanmaraşlı hayırsever iş insanı şehir dışında okuyan ihtiyaç sahibi 100 kız öğrenciye burs vermek için çalışma başlattı. 10 ay boyunca şehir dışında eğitim gören 100 kız üniversite öğrencisinin eğitimine katkı verecek olan iş insanı, eğitim-öğretim yılının başlangıcı olan 15 Eylül’de başlayarak 2023 yılının Haziran ayının 15’ine kadar burs vermeye devam edecek. Özellikle kimliğinin gizli kalmasını isteyen Kahramanmaraşlı hayırsever iş insanı, burs başvurularını da 12 Eylül tarihine kadar mail üzerinden bir form ile kabul edecek. Bu sayede gerçek ihtiyaç sahiplerini doğru bir şekilde belirlemiş olacak.

DİĞER İŞ İNSANLARINA DA TEŞVİK OLMASINI İSTİYOR

Burs verecek olan iş insanı, şehir dışında eğitim gören 100 ihtiyaç sahibi kız öğrenciye vereceği bursun Kahramanmaraşlı diğer iş insanlarını teşvik edilmesine vesile olmasını istediğini ifade etti. Özellikle Kahramanmaraş’ta yaşayan dar gelirli vatandaşlar için bursun hayati öneme sahip olduğuna vurgu yapan hayırsever iş insanı “Umarım bu çalışma teşvik olur ve çok sayıda iş insanımız bu çalışmaya katılır. Bu sayede yüzlerce hatta binlerce çocuğumuz öğrenim desteği alırlar ve eğitim hayatları daha rahat geçer. Bursların sayısı arttıkça hem çocuklarımızın eğitim motivasyonları artar hem de ailelerinin de geçimine katkıda bulunmuş oluruz”dedi.

Burs başvuruları: [email protected] mail adresine yapılacak. Formu doldurup verilen mail adresine göndermeniz gerekiyor.

burs başvuru

KAN BAĞIŞI MERKEZİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI KAN BAĞIŞI MERKEZİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI