Eski RTÜK üyesi ve 1 Kasımda Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı olan Ali Öztunç, “Yaklaşık 10 yıldır bitmeyen Ekinözü-Elbistan karayolu ve 960 metre uzunluğundaki Belan Tüneli yılan hikâyesine dönüştü” dedi.

Ali Öztunç; “Milletvekili olamasam da yapılmayan hizmetlerin takipçisi olacağım” dedi ve iktidar partisinin Kahramanmaraşlı vatandaşlara verdiği sözlerin takipçisi olacağını belirtti. Öztunç; “Her zaman enselerinde olacağım” dedi.

Öztunç açıklamasına şöyle devam etti: “2002 yılında Karayolları ağına alınan Elbistan-Belan-Ekinözü Karayolunun, il yolu standartlarında yeni baştan yapılması amacıyla başlatılan proje büyük bir hızla devam ediyordu belan yolunda, tünelin geçeceği kısımlardaki zemin etüdü çalışmaları tamamlanmıştı nerede kaldı bu tünel lafta kaldı değimli diyerek AK Parti milletvekillerine ve belediye başkanlarını eleştirdi.

2013 Yılında AK Parti eski Ekinözü İlçe Başkanı Kamil Ayrılmış’ AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ile görüştüklerini, Elbistan-Ekinözü arasındaki yol sorununun biteceği müjdesini aldıklarını, "Ekinözü-Elbistan karayolu arasındaki tünelle geçilecek olan 960 metre uzunluğundaki Belan yolunun ihalesi yapıldığını söylemişti acaba aradan geçen zaman içerisinde Belan yoluna tünel neden yapılmadı” dedi.

Aradan geçen zaman içerisinde tüneli yapmadıkları gibi 2015 Kasım Milletvekilliği genel seçimlerinde Ekinözü ilçesine gelen AK Parti Milletvekilleri ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Elbistan –Ekinözü Karayolu Üzerindeki Tünel açmak için çalışacaklarını ve en kısa zaman içerisinde vatandaşlarımızın ulaşımı daha rahat haline gelecek diye açıklamalarda bulunuyorlar. Şunu sormak istiyorum. sizler bu milletle dalgamı geçiyorsunuz 10 yıldır sözü edilen bu tünel nerede kaldı?

Öztunç son olarak; “Ben Milletvekili olmasam bile Kahramanmaraş’a yapılmayan tüm hizmetlerin takipçisi olacağım Kahramanmaraşlı hemşerilerimin içleri rahat olsun bize oy vermiş veya vermemiş fark etmez bizim için diyerek biz her zaman kapılarımız vatandaşlarımıza açık” dedi.

Haber: Şenol Güneş