Kent Protokolü öğrencilerin karne sevincine ortak oldu!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da öğrenciler 1 yıllık çalışmalarının sonucu olan karnelerini almanın heyecanını yaşadı.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla 18 bin 900 öğretmenin görev yaptığı Kahramanmaraş’ta 322 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Bu çerçevede öğrencilerin karne sevincine ortak olmak isteyen kent protokolü, Ömer Faruk Sayıl İlkokulu’nda karne dağıtım programına katıldı. Oldukça renkli görüntülerin yer aldığı programda öğrenciler karnelerini kent protokolünün elinden almanın sevincini ve heyecanını yaşadı. Programa; Vali Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve ilgililer katıldı. 

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI HAYIRLISIYLA TAMAMLADIK

Hoş bir atmosferde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “2021-2022 Eğitim Öğretim yılını hayırlısıyla bugün tamamlamış oluyoruz. Ben öncelikle bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde pandemi nedeniyle çoğunlukla uzaktan eğitim gerçekleştirildi. Öğrencilerimizle yüz yüze eğitim maalesef çok sağlıklı bir şekilde yapılamamıştı. Çok şükür hamdolsun bu sene bütün eğitim-öğretim dönemi içerisinde hemen hemen yüz yüze eğitimde hiçbir kesinti olmadan eğitim-öğretim dönemimizi gerçekleştirmiş olduk. Kahramanmaraş ilimizde bugün 322 bin öğrencimiz karne aldı. 18 bin 900 öğretmenimizin nezaretinde bu eğitim öğretim yılımızı tamamlamış olduk. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle eğitim camiamıza, Milli Eğitim Müdürlüklerimize öğretmenlerimize herkese çok teşekkür ediyorum. Tabii ki bu süreçte herkesin ciddi emeği var, özellikle öğretmenlerimizin çok büyük emeği var. Emekleri için çalışmaları için teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


BU ÇOCUKLAR GELECEKTE İNŞALLAH BU ÜLKEYİ BİZDEN DAHA İYİ YÖNETECEKLER

Karne alan öğrencilere ömür boyu başarılar dileyen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise, “Çocuklarımız bugün 1 yıllık çalışmalarının sonucu olan karnelerini aldı. Bizde bugün Ömer Faruk Sayıl İlkokulumuzda çocuklarımızın karne sevincini paylaşmak için buradayız. Baktık karneleri çok güzel Maşallah, bizim de ülkenin geleceğiyle ilgili ümidimiz inancımız daha da çok arttı. Bu çocuklar gelecekte İnşallah bu ülkeyi bizden daha iyi yönetecekler, ülkemizi hem ulusal düzeyde hem de uluslararası düzeyde çok güzel yerlere taşıyacaklar” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 14:32

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER