banner287

Kahveyi Kahramanmaraş’a sevdirdik

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında hizmet vermeye başlayan ve kahveyi Kahramanmaraş’a sevdiren ‘Kahvecim kafe’ kahve çeşitlerine meyveli kahveler ile bir yenisini daha ekledi.

Kahveyi Kahramanmaraş’a sevdirdik

Otantik mekânı ile vatandaşların ilgisini çeken Kahvecim kafe işletmecisi girişimci Kıymet Karakuş, fındıklı ve fıstıklı kahveler yaptıklarını bunlara meyveli kahveleri de eklediklerini belirtti. Meyveli kahveyi denediklerini, başarılı olduklarını müşteriler tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve rağbetin de yoğun olduğunu vurguladı.

MEYVELİ KAHVELERİMİZDEN İÇMELERİNİ TAVSİYE EDERİZ

Karakuş, “Bu dükkânı açtıktan sonra, kahve çeşitlerimizi arttırdık. Daha öncesinde fındıklı ve fıstıklı kahve yapıyorduk. Meyveli Kahve yapma fikri de oluştu, meyveli kahveyi denedik. Daha öncesinde fıstıklı kahve, fındıklı kahve ve çikolatalı kahvelerimiz vardı, sonra portakallı, çilekli, muzlu derken meyveli kahvelerimizde oluştu. Meyveli kahveyi Kahramanmaraş’ta sadece biz yaptığımız için herkes denemek istiyordu, rağbet vardı. Kahvelerimiz sevildi, gelen müşteriler bir daha ki gelmesinde arkadaşlarını da getirmeye başladı böylelikle her geçen gün potansiyelimiz arttı. Kahramanmaraş’ın kahve ile arası pek fazla yoktu, bizler bu arayı bulmaya çalıştık. Kahramanmaraş halkına kahveyi sevdirmeye çalıştık ve bunu da başardık. Kahramanmaraş’ta da bizden başka meyveli kahve yapan bir yer yok. Müşterilerimiz memnun kahvelerimizi çok beğendiler ve kahveyi Kahramanmaraş’a sevdirdik. Tüm vatandaşlarımız kafemize bekleriz, meyveli kahvelerimizden içmelerini tavsiye ederiz. Bu eşsiz lezzetten memnun kalacaklarının garantisini veriyorum” şeklinde konuştu.

KAHVE İLE GEÇMİŞİMİZ VARDI

İşletmeci Karakuş kafeyi açmadan önce stantlarda kahve sattıklarını ve dükkanı açma sürecini de anlattı, “Büyük kızım Sütçü İmam Üniversitesi’nde okuyordu, Şanlıurfa’dan Kahramanmaraş’a yerleştik. Burada 1+1 ev tuttuk, çocuklarımla beraber yaşamaya başladım. Biraz maddi birikimimiz vardı. Ne iş yapacağız diye düşünürken, bir gün fuarda stantlarda kahve tanıtımı yapıldığını gördük. Küçük kızım ‘Anne bizde yapabiliriz’ dedi, stanttan kahve firmasının numarasını aldık ve kahve firması ile irtibata geçtik. Firma yetkilisi ‘size bir stant gönderelim’ dedi. Firma ile anlaştık, aldığımız stantta kahve tanıtımı ve satışına başladık. İşler yoluna girmeye başladı, satışlarımız her geçen artmaya başladı. Artık kendi yerimiz olsun, ne zamana kadar bu stantlarda çalışacağız dedik. 12 Şubat Stadyumunun orada bir büfe kiraladık, bir seneye yakında o büfede satış yaptık. Orada zorlandık, açık alan, yazın sıcak, kışın soğuk. Sonra dükkân arayışına girdik, bu dükkânı bulduk. Zaten kahve firmaları ile irtibatımız vardı, kahve konusunda kendimizi tanıtmıştık, bir çevremiz ve kahve ile geçmişimiz vardı’’ ifadelerini kullandı.

BİRÇOK KAHVE ÇEŞİDİMİZ MEVCUT

Meyveli kahvenin haricinde birçok kahve çeşidinin de olduğunu belirten Kıymet Karakuş, “Burayı işletmeye başlayalı 1 sene bile olmadı, 7 ay oldu. Her geçen gün kahve çeşitlerimizi arttırdık. Kahvelerimiz Adıyaman, Diyarbakır, Harput gibi yerlerden getiriyoruz. Her yöreden kahvelerimiz mevcut. Meyveli Kahvelerimiz Nevşehir Kapadokya’dan ve Mardin’den geliyor.  Kahvelerimizi hem paket olarak satıyoruz hem de içecek olarak satıyoruz. Ayrıca meyveli Kahvelerimizden hariç, dibek kahvemiz var, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Elazığ Harput kahvelerimizde mevcut” diye konuştu.

Haber: Ömer Harmankaya


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER