Kahramanmaraş’ta yaşanan Depremler Türkiye gündeminde

Kahramanmaraş’ta depremler büyüklü küçüklü devam ediyor. Son olarak bugün sabaha karşı Dulkadiroğlu ilçesinde 3.2 ve 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kent genelinde de hissedilen deprem Kahramanmaraş’ı Twitter’da gündemin ilk sırasına taşıdı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan Depremler Türkiye gündeminde

Son dönemde neredeyse her gün yaşanan depremlerle şok üstüne şok yaşayan Kahramanmaraş, diken üstünde. Her an büyük şiddetli bir deprem olma riskiyle karşı karşıya olan kent, bugün yine sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan veriye göre, saat 03.21’de merkez üssü Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi’nde 3.2 büyüklüğünde deprem meydana gelirken saat 04.25’te ise merkez üssü Tevekkeli’de 3.1 büyüklüğünde ikinci deprem yaşandı. Birçok kişiyi uykusundan eden depremler vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

Yaşanan deprem sonrası ise Kahramanmaraş Twitter’da gündeme oturdu. Gündemin ikinci sırasında ise “deprem” tagı yer aldı.

Bu arada, Kandilli Rasathanesi’nden alınan veriye göre, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren bu süre zarfında kent genelinde en büyüğü 4.6 şiddetinde olmak üzere toplamda 41 deprem meydana geldi.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 13:26

Didem Kayabaşı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER