banner263

Kahramanmaraş önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak

Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Türkiye Karakucak Güreş Şampiyonası, 24-25 Haziran tarihleri arasında Pehlivanlar şehri Kahramanmaraş’ta yapılacak.

Kahramanmaraş önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak

  Şeref Eroğlu’nun Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) başkanı seçilmesiyle son dönemde güreş dalında ulusal ve uluslararası organizasyonlara daha fazla ev sahipliği yapmaya başlayan Kahramanmaraş, bir prestijli organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yakın tarihlerde Türkiye Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası ve Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası gibi büyük şampiyonaları başarıyla tamamlayan Kahramanmaraş bu kez ise Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Türkiye Karakucak Güreş Şampiyonasına ev sahipliği yapacak. Türkiye Güreş Federasyonu uhdesinde 24-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dev organizasyon Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde yenilenen Dereköy Güreş Sahasında şenlik havasında yapılması hedefleniyor. Çok sayıda güreş severin katılması beklenen organizasyon şehrin en büyük eksikliği olan tanıtıma katkı sağlaması bekleniyor.

DEREKÖY GÜREŞ SAHASI ŞAMPİYONAYA HAZIR!
Milli güreşçilerinin de ter döktüğü Dereköy Güreş Sahası, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın talimatıyla yenilenerek organizasyonlara hazır hale getirildi. Seyyar tribünlerin yerine modern tribünler inşa edilen alanda, soyunma odaları, sağlık alanı, banyo ve tuvalet gibi kapalı alanlarda oluşturuldu.

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER