banner287

Kadına şiddete karşı tekvando

10 yılı aşkındır Kahramanmaraş’ta kız çocuklarına tekvando eğitimi veren Muhammed Faruk Toman, “Tüm olumsuz olaylara karşı kız çocuklarımıza ve kadınlara tekvandoyu tavsiye ediyoruz’’ dedi.

Kadına şiddete karşı tekvando

Eski Milli Tekvando sporcusu Muhammed Faruk Toman, ülkemizin son yıllarda mustarip olduğu konulardan birisi olan kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak açısından kız çocuklarına ve kadınlara yönelik tekvando kursunda eğitim verdiklerini kadınların kendilerini tüm olumsuz olaylara karşı koruması için tekvandoyu tavsiye ettiklerini belirtti. Toman, “Maalesef son yıllarda kadınlara ve kız çocuklarına taciz, kapkaç ve şiddetin artması insani duyguları olan herkesin canını sıkıyor. Keşke bu tip olaylar hiç yaşanmasa, bunları konuşmak zorunda kalmasak. Ne yazık ki Türk Milletinin kanayan yarası kadına şiddet ve çocuk istismarı. Tabi bu konular derin konular birçok sosyolojik ve psikolojik nedenleri var. Bizler elimizden geldiği kadar, kız çocuklarımızı ve kadınları kendilerinin savunabilmesi açısından tekvando da eğitmeye çalışıyoruz. Kız çocuklarının ve kadınların kendilerine karşı olacak olumsuz olaylarının önüne geçmesi için tekvandoyu tavsiye ediyoruz.  Spor kulübümüz de tekvando kursumuz, şuan ciddi rağbet görmeye başladı. Benden hariç, tekvando kursumuzda eski Milli takım antrenörlerimizde var. Spor kulübümüzde haftada 3 gün tekvando antrenmanları oluyor. Kız çocukları ve Kadınlara yönelik ayrı seanslarımız mevcut, antrenmanlarımız aralıksız devam ediyor’’ şeklinde konuştu.

12 YILDIR TEKVANDO EĞİTİMİ VERİYORUZ

Tekvandoya ilkokul yıllarında başladığını ve birçok başarısı olduğunu Kahramanmaraş’ta da 12 yıldır tekvando eğitimi verdiğini dile getiren Muhammed Faruk Toman, “Tekvando akli ve ruhi beceriye dayanan bedeni ve ruhi gelişimi sağlayan her yaştaki insana hitap eden el, ayak ve ahlak savunma sporudur. İlkokulda kahramanlar spor okulunda tekvandoya başladım. Minikler yıldızlarda gençlerde ve büyüklerde Türkiye ve uluslararası çeşitli şampiyonlukları hem ilimize hem ülkemize kazandırdım. Erciyes Beden Eğitimi Spor Yöneticiliği mezunuyum. Aynı zamanda eski tekvando Milli Takım spor sporcusuyum, Riva fitness spor kulübünün başkanlığını yapıyorum. 12 yıldır da kız çocuklarına ve kadınlara, tekvando eğitimi veriyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Haber: Ömer Harmankaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER